Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - O maści Emla raz jeszcze
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-02, 18:42   #64
nikola99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: O maści Emla raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY!

masc EMLA celowo w niektorych miejscach jest na recepte gdyz zawiera lidokaine i prylokaine - srodki silnie znieczulajace, ktore moga ZABIC przy nieumiejetnym stosowaniu.

pracuje w sluzbie zdrowia i przytocze historie jednej z pacjentek, ktora uzyla emli przed depilacja calej strefy bikini. dziewczyna zmarla po 2 godzinach od aplikacji po tym jak doszlo do ciezkiej niewydolnosci krazenia.

dlaczego tak sie dzieje? lidokaina powoduje zahamowanie przewodnictwa impulsów we włóknach nerwowych poprzez blokowanie pompy sodowo-potasowej (stad zniesienie uczucia bolu) i zahamowanie przepuszczalności błony neuronu dla jonów sodu, wiec moze powodowac depresje miesnia sercowego (czesto), zatrzymanie oddechu, utrate przytomnosci, wstrzas, porazenia konczyn.
metabolizm kazdej komorki w ciele ludzkim uwarunkowany jest przeplywem jonow sodu odpowiednio w fazie depolaryzacji. bez tego przeplywu komorki nie sa w stanie przesylac sygnalow i stad dochodzi do licznych powiklan przy zbyt duzej dawce (o nasilonym dzialaniu)

uzycie w zbyt duzej ilosci tej masci na skore moze spowodowac methemoglobinemie, chorobe ktora wielu ludzi diagnozuje zupelnie przypadkowo a powoduje wiele zmian w organizmie.

owszem wszystko jest dla ludzi, ale trzeba wiedziec jak stosowac.
Dziewczyny !
Przed użyciem środka który zawiera lignokainę musicie wiedzieć czy nie jesteście na nią uczulone.
Tak było ze mną ,kiedyś będąc u stomatologa po podaniu znieczulenia zrobiło mi się niedobrze:wystąpiły objawy ze strony serca,spadek ciśnienia krwi,uczucie niepokoju,poty itp.Pani doktor podała mi jakiś lek do żyły i objawy ustąpiły ale nigdy nie zapomnę tego strachu przed śmiercią.Od tej pory wiem ,że jestem uczulona na Lignokainę i jej pochodne,więc chce was przestrzec, że z lekami zawsze trzeba uważać.!A gdybym sama użyła np.Emlę np przed depilacją w domu to nie wiem czy jeszcze bym z wami teraz pisała....
Pozdr.
nikola99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując