Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-02, 07:31   #382
Rigore
Raczkowanie
 
Avatar Rigore
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 130
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Miawka Pokaż wiadomość
Polska klawiatura cos sie mi szwankuje ale nie moge wylaczyc kompa co zazwyczaj pomagalo.

Czesc, spac nie moge i po latach sprawdzania kosmetykow na wizazu postanowilam zalozyc konto.

Paznokcie, wlosy, sport, skora, gotowanie to ja.

Nie sadzilam, ze na swiecie jest ktos poza mna, kto olejki miesza, i dokarmia nimi paznokcie.

Przedstawie troche te moje pazury. Od 12 do 13 roku zycia obgryzalam, na sylwestra powiedzialam stop. Skrocilam, wyrownalam, wypolerowalam tarka a ze od obgryzania byly male to skorki zaczelam wycinac. I jak powiedzialam stop tak sie tego trzymalam. Skorki wycinalam przez ponad 15 lat 2-3 razy w tygodniu. Pazury sa mocne, nie lamia sie, lubie ich ksztalt (cos jak u Pjerniczka), szybko rosnal. 2 latat temu na wrzesien powiedzialam stop tak czestemu wycinaniu skorek. Z bolem serca ograniczylam sie do 1 na tydzien. Skorki rosly szybko, pekaly, byly grube i brzydkie, robily mi sie zadziry ale oplacilo sie czekanie. Obecnie wycinam okolo 2 razy w miesiacu, raz na tydzien "rozpuszczam". Nad nimi musze troche jeszcze popracowac i marze, by dojsc do tego, by je tylko odsuwac.

Mam i zawsze mialam tunel, do dzisiaj nie wiedzialam, ze cos takiego jest. Rozowa czesc pazurka tez jest dosc pokazna. Przyznam sie, ze czesto ja powiekszalam, bo myslalam, ze tak jest prawidlowo. I codziennie grzebie pod nimi. Przestane.

Z czasem ograniczylam kosmetyki do paznokci, nie uzywam, wystarcza mi mala ilosc. Olejek robie sobie sama: rycynowy, altery rozany, 2-3 rybki z keratyna. Dzisiaj dodoalam elastyne i multiwitaminki, ktore sie chyba w olejach nie rozpuszczaja.

Jedyny moj problem to fakt, ze plytka nie jest gladka. mam brzydkie linie ale popracuje nad tym. Przez kolejne 6 tygodni bede miec malo czasu ale w przerwach poczytam sobie inne watki o pazurkach.

Was raczej bede czytac, czasami kometowac ale cos mi sie wydaje, ze zostane tu na dluzej. Jak kolezanka i przyjaciolka sie lamaly a ja im mieszalam olejki i dawalam to sie dziwily a jedna stwierdzila: olej na cialo, olej na wlosy, olej na twarz ale na paznokcie?

Witamy w naszym gronie. Nie zapominaj o fotograficznej dokumentacji postępów. I z chęcią zobaczymy twoje pazurki na zdjęciu
Rigore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując