Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Stypendium naukowe na II roku studiów II stopnia - czy mogę się starać?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-27, 20:03   #1
Alona21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7

Stypendium naukowe na II roku studiów II stopnia - czy mogę się starać?


Witajcie, mam pytanie z którym nie umiem sobie poradzić. Znajomi też mają sprzeczne opinie.

Od nowego roku akademickiego będę studentką II roku studiów II stopnia. Na pierwszym roku miałam całkiem dobre oceny, w dodatku udzielałam się w kole naukowym i miałam kilka wystąpień na krajowych konferencjach, więc chciałabym złożyć wniosek, bo może akurat mi się uda (zawsze to kilka stówek więcej do budżetu) ale dzisiaj czytałam regulamin przyznawania stypendiów na mojej uczelni (jest to UŁ) i oto co się tam znajduje:

Kto może się ubiegać o stypendium rektora dla najlepszych studentów?
O przyznanie stypendium rektora, o którym mowa w § 28, może ubiegać się student: studiów pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, jednakże nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów.
O przyznanie stypendium rektora, o którym mowa w § 28, może ubiegać się również student pierwszego roku studiów drugiego stopnia rozpoczętych w terminie roku kalendarzowego od ukończenia studiów pierwszego stopnia, który spełnił kryteria określone w § 28 na ostatnim roku studiów pierwszego stopnia.

Tak jak tu napisano, o stypendium mogą się starać studenci pierwszego stopnia, jednolitych magisterskich i I rok studiów II stopnia. Nigdzie nie ma żadnej informacji o pozostałych studentach studiów II stopnia. Czy to oznacza, że nie mogę się starać? Jeśli nie mogę, to dlaczego? Nigdy nie składałam wniosku o stypendium i może dlatego nie wiem takich rzeczy, więc wybaczcie, jeśli pytanie będzie dla Was głupie
Alona21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując