Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-02, 09:11   #16
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: operacyjne usuwanie żylaków (błagam o rzeczową odpowiedź)

Cytat:
Napisane przez Agunia07 Pokaż wiadomość
Sluchajcie mam 15 (!!!) lat i już pojawiają mi sie żylaki . Pod lewym kolanem . Jest coraz gorzej ! Co powinnam zrobić ? Udac sie do lekarza ? Nie sądze by teraz zalecil mi ten zabieg zamykania naczyniek , tylko pewnie bede musiala poczekac conajmniej do 18 . Ale co moge teraz zrobic ? Pomozcie
Zgłoś się do lekarza 1 kontaktu, ten Tobie da skierowanie do specjalisty czyli chirurga naczyniowego, specjalista zrobi Tobie badanie dopplerowskie czyli takie usg zył i oceni jak to wygląda...doraźnie podskocz do apteki po żel z heparyną np .Lioton..zresztą zapytaj w aptece o jakiś dobry lek w profilaktyce żylaków...nie zakładaj nogi na nogę bo to powoduje ucisk i pogarsza krążenie...

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Melinia Pokaż wiadomość
Mnie osobiście lekarz powiedział żebym zaczekała z operacją,bo jeśli chodzi o pojawianie się nowych żylaków to dokładnie to samo usłyszałam od niego, mowil też,że bardzo czesto podczas ciąży pojawiają się kolejne . Ale była też dobra wiadomość,tzn. powiedział,że mogę poddać sie zabiegowi skleroterapii, zatem muszę się zapisać na konsultacje i dowiedzieć ile mnie to wyniesie....Niestety nie wiem co tobie doradzic...jeśli jest mały to może właśnie ta skleroterapia?
...skleroterapii nie wykonuje sie na żyłach o średnicy wiekszej jak 8 mm i żyłach głębiej położonych (skleroterapia dotyczy głównie usuwania pajączków powierzchniowo położonych) także to lekarz musi zadecydować..mnie tez czeka usunięcie żylaka ale na razie nie boli i nie wyszedł na wierzch także odpuściłam...przeraża mnie koszt zabiegu ...bo na NFZ to za dobrze nie wygląda a prywatnie to jednak ok 4 tysięcy...

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez naanahanae Pokaż wiadomość
właśnie dostałam skierowanie na opeacyjne usunięcie żylaka. jest on w dość widocznym meiejscu(na łydce). jestem gotowa sie na nią zdecydować ale boje sie że zostanie mi po niej jakaś blizna. i jeszcze jedno... jak długo będę "wracać do formy". tzn. po jakim czasie będę mogła normalnie funkcjonować? to też jest dla mnie bardzo ważne ponieważ studiuje i czeka mnie siesja, poza tym nie moge opuszczeć godzin ponuiewaz codziennie mam zajęcia labolatoryjne i ćwiczenia.

..hmm..a w jaki Sposób masz mieć usuwanego tego żylaka? laserem ? czy na NFz poprzez małe nacięcie?

Z tego co mówił mi lekarz to przy zabiegu na NFZ blizna pozostanie i bedzie bardziej widoczna...ale hmmm...ten lekarz zarabia na laserowym usuwaniu i mógł gadać też troche pod siebie
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując