Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak nauczyć psa przychodzenia do nogi?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-26, 14:27   #3
Annabelle
Zadomowienie
 
Avatar Annabelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 987
Post Dot.: Jak nauczyć psa przychodzenia do nogi?

Cytat:
Napisane przez bangsa Pokaż wiadomość
najlepiej jest kupic w takim wypadku linke 5 m albo 10m i ma sie stałą kontrolę nad psem,który moze sie spokojnie przy tym wybiegac.
Bardzo przepraszam ale myślę, że bokser nie wylata się na kilkumetrowej lince

Cytat:
Napisane przez bangsa Pokaż wiadomość
z czasem mozesz uczyc psa przychodzenia na lince.Pies chodzi sobie na lince,ty go wołasz (ale tylko raz,nie powtarza sie komendy,pies musi sie nauczyc przychodzenia za pierwszym razem,a nie za którym tam z kolei) jesli pies nie przychodzi dajesz sygnał linka-lekkie szarpnięcie.Mozesz zachcac psa smakołykiem,zabawką-ty musisz byc bardziej atrakcyjna dla psa nic całe otoczenie. Jesli pies zmierza w twoim kidunku uświadczasz go w przekonaniu ze dobrze robi,chwalisz go i zachęcasz dalej,Jesli pies do ciebie nie idzie nakierowujesz go dalszymi sygnałami smyczą. z czasem pies powinien załapac ze jesli nie idzie na komende to następuje nieprzyjemne dla niego szarpnięcie smyczą (sprawdza sie szczególnie jak założymy kolczatke,ale nie chodzi o drastyczne szarpnięcie,a raczej o daniu sygnału ze nie wykonuje czegos poprawnie) a jesli przychodzi to jest chwalony i nagradzany.
Powodzenia
Znam doskonale tą metodę, przeczytałam kilka książek o tresurze psów. Twój pomysł zaczerpnięty jest z książki p. Brzezichy, o ile się nie mylę. Jednak nie sprawdza się ona w moim przypadku, czyli gdy pies pomimo mojej komendy ucieka do innego psa.
__________________
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć

Annabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując