Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-31, 18:40   #14
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Euro26 czy ubezpieczenie turystyczne?

Cytat:
Napisane przez Trauma Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to w Polsce są z nią największe problemy, ze względu na brak danych o pacjencie. To prawda, że nie gwarantuje darmowego leczenia. Wraz z kartą powinnaś otrzymać listę usług jakie lekarz może Ci wyświadczyć w danym kraju w ramach tej karty oraz spis placówek gdzie usługa może być wykonana za darmo. Dlatego warto zawsze ubezpieczyć się dodatkowo. Warto jednak się po nią zgłosić, gdyż wypełnienie formularza zajmuje 5 minut a odbiór dodatkowe 5-10 minut (kartę drukują na bieżąco ). Mieszkam w dużym mieście i nigdy nie zdarzyło się bym stała po kartę w kolejce. Zawsze załatwiam ją w okresie wakacyjnym, na parę dni przed wyjazdem - na zasadzie lepiej mieć niż nie mieć - uratowała mnie w Polsce, kiedy byłam na wyjeździe w obcej miejscowości i nie miałam ze sobą legitymacji ubezpieczeniowej a karta była ciągle aktualna. Mogłam więc poświadczyć lekarzowi, że mówię prawdę i jestem ubezpieczona (nie chciał mnie przyjąć z anginą!)!
to zazdroszczę z tym krótkim oczekiwaniem bo ja wyrabiałam 2 razy i za każdym razem spędzałam na tym przynajmniej 3 godziny. oczywiście w okresie wakacyjnym.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując