Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Inteligentna literatura kobieca - niebanalna twórczość niekomercyjna
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-24, 16:47   #12
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Inteligentna literatura kobieca - niebanalna twórczość niekomercyjna

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Miałam problem ze sformułowaniem tematu, bo trudno nazwać coś, co w sumie w literaturze nie znalazło i nie zagrzało jeszcze dostatecznie miejsca. Poszukuję wszystkiego, co nie polega na pokazaniu schematu kobieta spotyka mężczyznę i żyli długo i szczęśliwie, ale zmusza czytelnika do myślenia, pokazuje problemy społeczne. Wiem, że nie można tutaj mierzyć wszystkich pisarek jedną miarą, zależy mi raczej na Waszych subiektywnych odczuciach i propozycjach, bo to, co jednemu wyda sie dziełem, dla kogoś innego może być chałturą.

PS. Dzido i Plebanek czytałam

PS. 2. Zapomniałam dodać, że chodzi o literaturę XX i XXI wieku.
W takim razie Jelinek pasuje idealnie. W Austrii porównuje się ją do "ptaka, który kala własne gniazdo", bo w swoich powieściach często ukazuje problemy społeczne, wsadza przysłowiowy kij w mrowisko, zarzuca Austrii brak denacjonalizacji po wojnie, zakłamanie świata literackiego i ogólną społeczną obłudę.
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując