Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Maszyna do szycia - pomoc
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-04, 16:18   #578
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Maszyna do szycia - pomoc

To co mi się rzuciło od razu w oczy, to super artystyczne zaizolowanie wtyczki.
Czy ta maszyna naprawdę "dostaje" prąd? Sprawdź to proszę dokładnie. Czy po włożeniu wtyczki i naciśnięciu na pedał słyszysz że chodzi? Jest choć szum? Możliwe bowiem, że przy transporcie został uszkodzony już i tak nieco zdewastowany kabel, a wówczas na nic zda się kręcenie wszystkim co popadnie.
Zastanawiam się również nad wyłącznikiem zasilania. Przeważnie (choć nie zawsze) znajduje się on z prawej strony maszyny, obok wtyczki. Tu tego zupełnie nie widzę. Przeważnie jest to prostokątny przycisk, osadzony poziomo z oznaczeniami 1, 0 (0 na czerwono).
Jeżeli chodzi o pokrętła to, to nad igłą są to talerzyki naprężenia nici górnej. Kolejne pokrętła to - ustawienie szerokości ściegu oraz długości ściegu. I odpowiednio nimi sobie ustawiasz jaki szeroki ma być zygzak (do około pewnie 5mm) jak i długość ściegu, czyli to jak blisko poprzedniego "wbicia" będzie wchodzić igła.
Ten przełacznik na dole, po prawej, w blacie maszyny to wyłącznik transportera. Służy do włączania funkcji cerowania.
Jeżeli maszyna Ci nie szyje, choć jesteś pewna że wtyczka pomimo uszkodzenia działa, to próbuj zmienić położenie tego pokrętła. Przypatruj się wówczas na ząbki pod igłą w maszynie. Idą w górę i w dół? Zostaw ustawione na górze, muszą wychodzić nieco ponad płytkę. To po to by przesuwały tkaninę.
Jeszcze jedno mnie zastanawia w tej maszynie, a mianowicie szycie wstecz czy tzw mocowanie. Przeważnie włącznik tegoż umiejscowiony jest po prawej stronie, tak by mieć do niego łatwy i prosty ruch. Czy środek tego pokrętła które zaznaczyłam na czerwono da się np wcisnąć? Wiesz jak się szyje tą maszyną wstecz?

Podsumowując:
1. Sprawdzasz czy kabel i wtyczka działają należycie.
2. Górny srebrny bolec i czarne skrzydełka od nawijania dolnej szpulki ODSUWASZ od siebie, tym ruchem wyłączasz również szpulowanie.
3. Sprawdzasz ustawienie transportera (pokretło z nr 1 i 2 w blacie maszyny na dole.
4. Przestawiłaś być może coś przy manipulowaniu przy kółku ręcznym.

http://www.gerrijts.nl/gebruiksaanwi...pq.htm#English

Wjedz na górę strony i przeglądaj.
Trochę instrukcji, niestety nie w naszym ojczystym języku. Widziałam tam również starsze typy maszyn, podobne do Twojej także. Może coś wyszperasz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (87,7 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez iza73
Czas edycji: 2013-03-04 o 16:28 Powód: Dodany link
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując