Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - trądzik posterydowy - proszę o pomoc
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-02, 21:21   #19
perpi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10
Dot.: trądzik posterydowy - proszę o pomoc

Ja stosowałam na alergie na twarzy ok. rok ELOCOM, gdy dowiedziałam się że to steryd odstawiłam i przeżyłam KOSZMAR, miałam posterydowe zapalenie skóry. Całą twarz zsypaną małymi czerwonymi krostkami które zlewały się czasem w większe plamki, do tego twarz była cała chropowata i okropnie swędziała. Dermatolog mi nie pomogła przepisała maść mecortolon (steryd) i maść robioną które to miałam odstawić po 5 dniach, ale niestety nie pomogło. Kolejną kuracją był protopic po nim 5 dni spokoju i kolejny wysyp. (podejrzewam że po mecortolonie) Byłam już załamana płakałam jak patrzyłam w lustro. Przejrzałam już chyba wszystkie informacje na necie i zaczęłam leczyć się na własną rękę. Kupiłam szare mydło, mielony len z którego robiłam maseczki, a sączące się krostki smarowałam sudocremem. Ale i to nie bardzo pomagało więc w końcu kupiłam Borasol i Tormentiol i po 2 dniach już zauważyłam poprawę. Twarz mam już prawie bladą jest nadal chropowata ale jestem podobna do ludzi i nie wstydzę się tego jak wyglądam. Czasem najmniej szkodliwe preparaty naprawdę pomagają. Pamiętajcie steryd niszczy skórę ! Więc najlepsze co możemy zrobić po jego odstawieniu to pomoc w regeneracja skóry. Pozdrawiam
perpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując