Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-23, 20:41   #2179
Negrowa
Przyczajenie
 
Avatar Negrowa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 2
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej dołączam się do wątku bo właściwie dzięki niemu zaczęłam OCM stosować (na Wizażu robię pierwsze kroczki).
Stosuje OCM już od kilku tygodni, ale wcześniej moja mieszanka była raczej zła dla mojej skóry: mam wrażenie, że to oliwa z oliwek zapchała moją skórę a za duża ilość rycynowego wysuszyła... także na początku byłam nieco przerażona . Ale tydzień temu wybrałam się do miejscowego zielarskiego i zakupiłam z koleżanką na spółke butle zimnotłoczonego oleju słonecznikowego, dosłownie mi ulżyło! Widać, że dopiero teraz OCM zaczęło faktycznie działać na moją mieszaną, skłonną do zaskórników skórę . Także jestem dobrej myśli... Przejrzałam ten wątek i doszłam do wniosku że za jakiś czas chciałabym trochę poeksperymentować - nie mówie o oleju bazowym, ale może kilka kropel jakiegoś olejku eterycznego?
Mam dwa pytania, pewnie te tematy były już tu poruszane, niestety nie wczytywałam sie dokładnie, ale proszę o odpowiedź
1. Jakie olejki eter. polecałybyście na początek? Dla skóry zdecydowanie nie trądzikowej, ale skłonnej do zaskórników, zapychania i ogólnego świecenia, a w dodatku łatwo przesuszającej się (mieszanka wybuchowa )?
2. Tutaj nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam ale czy taka stojąca sobie w szafce mieszanka szybko ulega przeterminowaniu? Bo teraz tej ze słonecznikowym naprodukowałam zdecydowanie więcej niż na tydzień, a gdzieś mi się rzuciło że po tygodniu trzeba zrobić nową? Prawda to ?

Z góry dzięki za wszelkie rady ;*

Edytowane przez Negrowa
Czas edycji: 2012-04-23 o 20:42
Negrowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując