Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-23, 22:07   #2183
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Negrowa Pokaż wiadomość
Hej dołączam się do wątku bo właściwie dzięki niemu zaczęłam OCM stosować (na Wizażu robię pierwsze kroczki).
Stosuje OCM już od kilku tygodni, ale wcześniej moja mieszanka była raczej zła dla mojej skóry: mam wrażenie, że to oliwa z oliwek zapchała moją skórę a za duża ilość rycynowego wysuszyła... także na początku byłam nieco przerażona . Ale tydzień temu wybrałam się do miejscowego zielarskiego i zakupiłam z koleżanką na spółke butle zimnotłoczonego oleju słonecznikowego, dosłownie mi ulżyło! Widać, że dopiero teraz OCM zaczęło faktycznie działać na moją mieszaną, skłonną do zaskórników skórę . Także jestem dobrej myśli... Przejrzałam ten wątek i doszłam do wniosku że za jakiś czas chciałabym trochę poeksperymentować - nie mówie o oleju bazowym, ale może kilka kropel jakiegoś olejku eterycznego?
Mam dwa pytania, pewnie te tematy były już tu poruszane, niestety nie wczytywałam sie dokładnie, ale proszę o odpowiedź
1. Jakie olejki eter. polecałybyście na początek? Dla skóry zdecydowanie nie trądzikowej, ale skłonnej do zaskórników, zapychania i ogólnego świecenia, a w dodatku łatwo przesuszającej się (mieszanka wybuchowa )?
2. Tutaj nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam ale czy taka stojąca sobie w szafce mieszanka szybko ulega przeterminowaniu? Bo teraz tej ze słonecznikowym naprodukowałam zdecydowanie więcej niż na tydzień, a gdzieś mi się rzuciło że po tygodniu trzeba zrobić nową? Prawda to ?

Z góry dzięki za wszelkie rady ;*
zamiast moze eterycznego olejku olej z tamanu?( zajezdza selerem z rosolem;D- ale skuteczny) najwyzej z drzewa herbacianego ale on moze wysuszac ( trzeba pamietac by kupowac prawdziwe olejki a nie takie gdzie kazdy jest za 5 zl bo to w wiekszosci syntetyki z domieszka naturalnych i mozna sobie naprawde duze kuku zrobic- dr beta ma dobre olejki)

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
byłam dzisiaj w rossmanie celem nabycia ściereczki z mikrofibry i zgupiałam były takie do okien - gładkie, do kurzu - z jakimiś frędzelkami, do kafelków - bardzo śliskie... Każda się nadaje??? Potem natknęłam się na ręcznik z mikrofibry - taki duży w plastikowym opakowaniu "zestaw podróżny" - otworzyłam zmacałam no i cud miód i orzeszki - mięciutki, delikatny, rewelacja - tylko cena zaporowa bo 26 zł... Ale zastanawiam się, czy nie warto zainwestować, bo te wszystkie ściereczki dosyć blado wypadły przy tym ręczniczku
biedronkowa sciereczka do lazienek ma taki sam material

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez antoninamotyl Pokaż wiadomość
Ja polecam ściereczke niebieską z Biedronki ja mam już dwie i naprawdę są rewelacyjne i kosztują ok. 3 zł
ooooooo wlasnie o niej mowie;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując