Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-06, 16:50   #1639
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hevanka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. przepraszam jeśli wtrącam się w połowę dyskusji, ale mam do Was pytanie.
czy możliwe jest pogorszenie się stanu skóry (wypryski) po kilku dniach stosowania http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html ?
od zawsze mam cerę trądzikową i bardzo wrażliwą. przeszłam już przez wszystkie antybiotyki kilkakrotnie. z moim dermatologiem coraz poważniej myślimy o retinoidach, ale to dopiero na jesień.
od kilku dni używam kremu rozjaśniającego z BU i zauważyłam drobne białe łebki. to normalna reakcja na kwas?
nie wiem, czy to możliwe, żeby po tak krótkim czasie się skóra zaczęła oczyszczać od kwasu, zwłaszcza, że stężenie jest nieduże (chyba że azeloglicyna tak mocno działa? bo to na pewno nie salicyl, malutkie stężenie)... Osobiście bym wzięła pod uwagę możliwość, że olej tamanu może zapchać, olej arganowy ponoć też (gdzieś mi się rzuciło w oczy, ale nie wiem gdzie). Niby sie można natknąć w internecie na opinię, że olej tamanu jest świetny do pielęgnacji cery trądzikowej mi niestety stosowany solo (czy z żelem hialuronowym) zrobił kuku, teraz stosuję go tylko jak mam mocno podrażnioną skórę, i tylko np. jedną kroplę z 3 kroplami innego olejku, i tak nie dłużej niż kilka dni pod rząd.
Bo poza tym, że olej tamanu mnie zapchał, to go uwielbiam - elegancko łagodzi podrażnienia, oparzenia, przyspiesza gojenie się ran i w ogóle
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-06-06 o 16:52
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora