Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-12-02, 15:53   #4073
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Widzę że tu cisza od dawna na wątku,ale może ktoś mi odpowie.Kupiłam gotowy zestaw do OCM (70% oleju sezamowego, 30%rycynowego).Moja cera jest mieszana, skłonna do pojawiania się niespodzianek, i ostatnio strasznie przetłuszcza mi sie czoło. Chciałam "doczyścić" pory. Po zastosowaniu (chwila nałożenia, zmycie ciepłą ściereczką) było ok, zaraz po umyciu fajne uczucie na twarzy.Chwilę po wytarciu buzi,chciałam użyć toniku i zerknełam w lusterko i zobaczyłam coś okropnego.Skóra na czole była gładka jak tafla szkła i mocno naciagnięta, jakbym naciagnęła na twarz folię streczową. Zero porów, aż to sztucznie wygladało.Przy poruszeniu twarzy poczułam dopiero zciągnięcie na skórze.Szybko przetarłam twarz tonikiem i juz było ok. Nałozyłam krem i nic złego sie dalej nie działo.Czy któraś z Was zauważyła taki wygląd swojej skóry po OCM?Wyglądało to troche strasznie, dziś umyje twarz znowu tę metodą i zobaczę co dalej?Czy to byla zła reakcja?
Tak, często tak miałam, nawet po umyciu zwykłą wodą. Najpierw moja odwodniona cera była taka ściągnięta, potem zaczynała się mocno przetłuszczać. Po rycynie miałam to samo, u mnie - niestety - sprawdzają się tylko cięższe oleje (w sensie nie do cery tłustej), dobrze zmiękczają, ale też muszę uważać na zapychanie. Za to taki kokosowy nie zapycha mnie w ogóle, co było dla mnie szokiem.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując