Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-02-26, 18:21   #14
babessa
Zadomowienie
 
Avatar babessa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 583
Dot.: Młoda mama szuka porady:)

Z tego, że córeczka chce jeść łyżeczką i pić ze szkalanki powinnaś się bardzo cieszyć, bo długie picie z butli źle wpływa na ząbki, prowadzi do próchnicy i im wcześniej dziecko przekona się do kubeczka tym lepiej. Diete córeczki warto urozmaicać, ale rób to powoli, by nie dodawać na raz zbyt wielu składników, bo coś może uczulić i potem będzie trudno rozszyfrować co to było(ja miałam taki problem), uważaj, żeby w Waszym "dorosłym" jedzeniu, które mała chce próbować nie było konserwantów, bo one często skodzą maluszkom Ziemniaczki śmiało możesz podać z masełkiem, albo np. sosem beszamelowym (ale bez cytryny), mój maluch jak nie chciał jeść zupek, to zaczęłam podawać mu bardzo gęste, np. dużo kaszy do krupniczku (dobrze wpływa na przemianę materii) i w ogóle dużo warzyw, albo lanych kluseczek. Zupki ze słoiczka o tyle są niebezpieczne, ze dziecko może bardzo przyzwyczaić sie do i smaku i potem nie chcieć jeść domowych zupek(znam wiele takich przypadków). I generalni powoli wprowadzaj różne produkty, tylko nie zbyt wiele na raz i zaczynaj od małych porcji.

Powodzenia i cierpliwości w kulinarnych przygodach!
babessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując