Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-25, 18:33   #1529
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi
nie moge tu wchodzic, kusicie tym dr organic

a może polecicie cos pod oczy? skore wokol oczu od zawsze, chyba w genach, mam baaardzo kiepska, wiotka, juz ze zmarszczkami (mam 25lat), rowniez 'po rodzinie' olbrzymie since pod oczami.. do tej pory uzywalam tego co na rwarz, ew.pierwszy lepszy krem pod oxzy z drogerii.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Wizaz Forum mobile app
Nie mam problemu z zasinieniami, więc nie mogę podzielić się doświadczeniami. Mogę tylko wskazać kremy, które miały działanie nawilżające bądź natłuszczające i przez to skóra - starsza od Twojej - wyglądała lepiej:
Pat & Rub - całe 30 ml takiego nawilżającego i natłuszczającego mleczka, które przywraca komfort; uroków nie odczynia, zmarszczek nie likwiduje.
Hauschka - inna konsystencja, działanie podobne.
Redermic C (nowy) - tlustszy niż poprzednia wersja, godzien uwagi ze względu na zawartość witaminy C i ujędrniajacej wąkrotki; mogę zaliczyć się do wierzących w ich działanie i praktykujących smarowanie, ale w sferze znaków widzialnych efekty jak u poprzedników.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja na markę jednak zwracam uwagę, chociaż wiadomo, że w obrębie jednej będą hity i kity. Ale jednak np nie kupię nic z Bingo Spa, musiałabym zażywać leki przeciwwymiotne, po prostu nie jestem w stanie zdzierżyć ich zapachów

Na skład zwracam uwagę, ale nie tak jak kiedyś, bo potencjalnie dobry skład wcale nie oznacza dobrego działania, o czym przekonałam się choćby ostatnio na podstawie serum LaserXtreme. Tak samo liczą się dla mnie komfort użytkowania a przede wszystkim ostateczny efekt. Na tej zasadzie nie ocenię kosmetyku pobłażliwie tylko dlatego, że ma dobry skład. Nie rozumiem np recenzji na KWC, gdzie ktoś pisze "Działa słabo, ale nie dam pół gwiazdki, bo ma dobry skład". Przecież to słabe działanie wynika właśnie z tego rzekomo dobrego składu, jakby producent zastosował inną recepturę/proporcje to działanie też by było inne.
Podobnie nie rozumiem przekonania, że coś wygładza, bo ma silikony i to wedle niektórych umniejsza wartość balsamu czy odżywki. Coś działa dobrze i jeszcze pretensje - gdzie tu logika? Tym bardziej, że to nie same silikony odpowiadają za efekt wygładzania, bo miałam już balsamy z silikonami, które wcale tego nie robiły.
Ale to już offtop nie dotyczący twarzy.


Oj, w pielęgnacji skóry wokół oczu jestem laikiem. Zwyczajnie boję się stosować tam substancje znane ze swej skuteczności w innych obszarach, więc stawiam na natłuszczanie. Z reguły używam tego samego serum, co na twarz + tłustszego kremu.
Poza tym zmarszczki w tych rejonach są efektem mimiki, na to nic się nie poradzi. Staram się nie tarmosić tej skóry, nauczyłam się też spać na plecach, bo przez spanie na boku ciągle wypryszczało mnie na jednym policzku i bardziej przetłuszczały mi się włosy na skroni. Myślę, że na okolice oczne też ma to wpływ.
Skład to aż i tylko lista składników. Nie kłamie, ale i nie mówi wszystkiego

Jedna z Wizażanek opisywała niedawno dziwną przemianę kremów. INCI bez zmian, właściwości inne.
http://naturalnazakupoholiczka.blogs...receptury.html

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-09-25 o 18:38
mentha jest offline Zgłoś do moderatora