Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-29, 14:50   #1575
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
Proszę o sprawdzenie składu kremu neutrogeny nawilżającego z soją spf 15

skład:

Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, c12-15 alkyl benzoate, cetearyl alcohol, butyl methoxydibenzoylmezhane, mica, ethylhexyl salicylate, dimethicone, arachidyl alcohol, glycine soja, phenyl trimethicone, lactoferrin, panthenol, magnesium aspartate, zinc gluconate, copper gluconate, silica, behenyl alcohol, arachidyl glucoside, cetearyl glucoside, polyacrylamide, c13/14 isoparaffin, laureth-7, peg-4, peg-4 laurate, peg-4 dilaurate, steareth-2, steareth-21, disodium edta, sodium hydroxide, bht, phenoxyethanol, sodium benzoate, methylparaben, propylparaben, chlorhexidine digluconate, iodpropynyl butylcarbamate, parfum, ci 77891

Pod kątem stabilności tego filtra i ew. zapychaczy

Filtry niestabilne, a jeden z nich wręcz destabilizowany przez mikę. (Filtry zaznaczyłam na zielono). Poza tym antyoksydantów brak.
Zawiera prowitaminę B5 dość wysoko w składzie.
Powinien matowić - substancje za to odpowiedzialne na pomarańczowo.
Zapychacze są, jak w każdym kremie, nie wyglądają jednak specjalnie groźnie - nie należą do tych najczęściej zapychających, nie dominują też składu. Potencjalne - substancje odżywiające i nawilżające - pogrubiłam.
Bardziej obawiałabym się poliakrylamidu w połowie składu - dowiedziono, że systematycznie stosowany jest rakotwórczy. Cała druga połowa składu to konserwanty i inne "ulepszacze", mogą podrażnić i/lub wywołać alergię, najagresywniejsze na czerwono.

Jestem na nie: ochrona niestabilna, nawilżenie średnie, ryzyko podrażnień.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora