Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-29, 23:32   #1583
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Chciałabym dowiedzieć się, czy korektor stosowany w okolicach "pozaocznych" może zapychać lub podrażniać naczynka? I ogólnie , cóż to cudo warte

MAGIC CONCEALER.
H.Rubinstain


INCI: Aqua, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Polyisobutene, Sorbitan Isostearate, Glycerin, Propylene Glycol, Ozokerite, Methylparaben, Silica, Aluminium Hydroxide, Chamomilla Recutita/Matricaria Extract, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, Disodium Stearoyl Glutamate, Disteardimonium Hectorite, Acrylates Copolymer, Butylparaben, [may contain cl 77891 / Titanium Dioxide Cl 77492, 77491, 77499 / Iron Oxides, Mica]
Wygląda dość bezpiecznie; zapychać raczej nie powinien. Podobają mi się jego odżywiacze/nawilżacze - powinny być lekkie i skuteczne. (na niebiesko)
Naczynka może ew. podrażnić glikol propylenowy (na brązowo), wydaje mi się jednak, że w tym zestawie będzie "grzeczny".
Zawiera wyciąg z rumianku (na pomarańczowo) oraz substancję wykazującą działanie oczyszczające (na jasnozielono), choć nie jest ich zbyt wiele. Sądzę jednak, że dzięki nim będzie nadawał się na "niespodzianki".
To, co mi się w nim nie podoba, to konserwant b. wysoko w składzie. (konserwanty tradycyjnie na czerwono) Czy podrażni - kwestia indywidualna.
Wydaje się, że będzie się zarówno dobrze rozprowadzał, jak i trzymał na skórze oraz będzie trwały, sądząc po zestawie wszystkich składników, ma bardzo dobrą i przyczepną konsystencję.

Widać, że nie jest to pierwszy-lepszy korektor. Górnopółkowe kosmetyki mają jednak strasznie zawyżone ceny. Wyceniam na 50 zł (przy założeniu, że ma 10 ml ).
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora