Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 19:12   #732
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Jeśli masz włosy farbowane na takie ciemne kolory, to farba rozjaśniająca nic Ci nie da. Ona może rozjaśnić włosy naturalne, albo delikatnie zmienić odcień np. ciemny blond na średni blond, nadać złote refleksy - nic więcej.
Dekoloryzacja redukcyjna nie niszczy włosów (nie używamy do niej rozjaśniacza). Zdejmuje kolor farbowany, ale włosy po tym zabiegu lubią ciemnieć i łatwo znowu wrócić do czarnych, a już szczególnie trudno byłoby trafić w coś, co byłoby ciemnym brązem.
Ja doradzam Ci kąpiel rozjaśniającą. Jeśli zastanawiałaś się nad użyciem farby z rozjaśniaczem, to ten zabieg jest mniej inwazyjny. Przepis pozwolę sobie skopiować z bloga Kathy bo temat był już poruszany:
30 ml proszku rozjaśniającego
30 ml 6% emulsji utleniającej
30 ml ciepłej wody
15 ml szamponu
15 ml odżywki
Masować włosy od 5-10 minut, spłukać, umyć włosy normalnie, zakwasić w celu domknięcia łuski.
Dzieki za pomoc A po czymś takim mogę nałożyć od razu farbę brązową? Co znaczy 'zakwasić'?
Myślałam sobie, że może przy uzyciu jakiejś farby fryzjerskiej uzyskałabym brąz, bo ostatnio juz mam takie jakby prześwity - od roku na czarno nie farbowałam w końcu. Ok. 2 miesięcy używałam też szamponu przeciwłupieżowego, który trochę zmywa kolor. Alerzeczywiscie, moglby kolor nie wyjsc i tylko pieniądze wyrzucone w błoto Chyba skorzystam z tego przepisu
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując