Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wielkie Grzechy Fryzjerów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-28, 11:40   #374
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Nie napisałam, że MOJE nozyczki kosztują 500 zl Nawet juz nie uzywam Jaguarow o ktorych pisalam, choc obcinalam nimi dluzszy czas. Jeśli musisz ostrzyc nozyczki czesciej niz raz (a to mialam na mysli piszac "prawie") to niestety ale sprzet jest marny. Jeśli nozyczki sa z porzadnej stali, dobrze utrzymywane, oliwiona śruba, czyszczone, nie upuszczane - nie tępią się. Inna sprawa, że jesli źle trzymasz narzędzie podczas cięcia, rzucasz nożyczki zamiast delikatnie odkladac lub tniesz nimi wlosy , na ktorych jest jakis produkt np. lakier to predzej czy pozniej szlag je trafi.
Co do ceny nozyczek - mozna kupic Matsuzaki za 15.000 zl wysadzane kamieniami, ale wcale nie bedą lepiej cięły niz podobne Matsuzaki za 3.000 zl. W swiecie fryzjerow istnieje rowniez tzw. lanserka. Nie napisalam tez, że TWOJE nozyczki sa kijowe - to raczej ogolna teza dotyczaca czesto ostrzonych nozyczek. Nie bierz tak tego do siebie
A sterylizator kulkowy, ktory jak piszesz, zmienia parametry, nie jest jedyną metodą sterylizacji narzędzi.
Z ilością nożyczek tez znowu kręcisz - najpier piszesz, że dobry fryzjer ma DWIE pary a potem sie wycofujesz z tego. Przede wszystkim ilość nożyczek zalezy od technik jakimi sie pracuje.
Na koniec dodam, że jestem fryzjerem, ktory wlasciwie nie popełnił zadnego z opisywanych tutaj "grzechow" i nic nie ma do ukrycia . Wręcz boleje nad nimi i osobami, ktore je popelniają a to dlatego, że tacy fuszerkarze psują prestiż naszego wspaniałego zawodu, ktory uwielbiam
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując