Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-16, 22:06   #1475
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzień dobry, witajcie

Kilka razy już tu zaglądałam, ale nie miałam śmiałosci się odezwać... aż w końcu pomyślałam, że się przełamię i napiszę, a co mi

Mam kłopot z określeniem swojego typu urody, celuję w jesień, ale czy to celny strzał - może mi pomożecie i podpowiecie?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Szybko, raczej od razu na złocisto-brązowy kolor

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor oczu: piwno-złociste bliżej źrenicy, przechodzące w takie z odcieniem zieleni, szarości na obwodzie tęczówki
Brwi i rzęsy ciemne


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów raczej brak, jeśli coś się pojawia to przebarwienie od słońca i raczej są one w kolorze brązowym

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cerę raczej mam zółtawo-oliwkową, złotawą, na pewno nie z odcieniami różu czy porcelany
Rumieńce raczej czerwone .

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Hmm, dawno swojego koloru naturalnego nie widziałam, od lat farbuję włosy. Obecnie farbuję na złoty blond, z takim lekko rudawym połyskiem i jest to najlepszy kolor, jaki miałam - najlepiej w nim wygladam. Z tego co pamiętam, moje włosy są raczej w chłodnym, szaro-mysim odcieniu.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
raczej jasny, ciepły, delikatny, różowawy?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze wyglądam w pomarańczach, brązach, beżach, granatach, kolorze starego złota.
Źle wygladam w czerni, bieli, pastelach - mięcie, różu...

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Zdecydowanie lepiej wyglądam w kolorze śmietankowym niż w bieli. Kolor czarny nadaje smutek twarzy i podkreśla np. sińce pod oczami.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

średnio pasują mi takie jaskrawe kolory. Zdecydowanie lepiej wyglądam w lekko przygaszonych, rozmytych.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Akurat kolory z domieszką szarego mi nie pasują. Szary nadaje zmęczenia mojej skórze i nie wygląda ona korzystnie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Pasują mi kolory raczej ciepłe. Odcienie pomarańczu, zieleni, brązu, granatu - najkorzystniej mnie ubierają.
Zdecydowanie w złocie mi lepiej, srebro nadaje mi zmęczenia i pozbawia blasku.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Lepiej wyglądam w drobniejszych wzorach i delikatnych zestawieniach kolorystycznych.


I co myślicie, jakim typem urody jestem?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
__________________
----------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez trammer
Czas edycji: 2014-05-17 o 11:18
trammer jest offline Zgłoś do moderatora