Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - kobiety, które kochają za bardzo
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-15, 17:04   #9
mika.z
Raczkowanie
 
Avatar mika.z
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 283
Dot.: kobiety, które kochają za bardzo

Cytat:
Napisane przez pokrzewka Pokaż wiadomość
według mnie 'kobieta kochająca za bardzo' przesadnie przeżywa wszelkie miłosne niepowodzenia, niezależnie od tego czy traktuje swojego partnera jak własne cudowne dziecko, czuje się jak jego ukochana córeczka czy też zachowuje się jeszcze inaczej. po prostu jest bardzo wrażliwa. rzeczywiście może to przysporzyć wiele kłopotów w związku, ale nie musi się koniecznie przejawiać nadopiekuńczością. i nie nazwałabym tego 'wręcz chorym', bo według takich kryteriów połowę związków świata można by uznać za schorowane.
Kochanie za bardzo jest chorobą.
To nie była przenośnia. Wątek ten został przeze mnie założony, aby stworzyć grupę wsparcia dla Nas.
Kobiety kochjące za bardzo pochodzą zapewne z rodzin dysfunkcyjnych. Dysfunkcją możemy nazwać alkoholizm, przemoc lub po prostu brak miłości, zaufania, bliskości itp czyli tego czego dziecko potrzebuje aby sie zdrowo rozwijać.
Kobiety, które miały te lub inne problemy w dzieciństwie przekłądają swoje przeżycia na związki w dorosłym życiu. Tak, stają sie matkami dla "potrzebujących" je mężczyzn i znoszą wszystko jak na dobrą matkę przystało. Mają tendencję do idealizowania, negowania rzeczywistości przec co nie są w stanie dostrzec prawdy, rzeczy takimi jakimi są. Są to kobiety , które nade wszystko boją sie odrzucenia, porażki jak w dzieciństwie. Mogą to zrozumieć jedynie specjaliści lub osoby,które są właśnie w takiej sytuacji. Osobom zdrowym i nie posidającym odpowiedniej wiedzy na ten temat cięzko to zrozumieć.
__________________

...nie jestem na tym świecie by spełniać Twoje oczekiwania, a Ty nie jesteś na tym świecie by spełniać moje. Ty jestes Ty, a ja jestem ja. A jeśli sie oboje odnajdziemy to wspaniale. Jeśli nie to trudno. I nic nie można na to poradzić.
Frederick Perls

Edytowane przez mika.z
Czas edycji: 2009-02-15 o 17:05
mika.z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując