Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-24, 22:00   #941
imperfect boy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
nie wiem, ja bym oleju nie dawała. Raczej zrobiła taka wcierke do włsow na bazie ekstraktow. Zadnej gumy ksantanowej tez nie.
Czytałam gdzies ze olej na włosy= tłuste włosy. Moze olej ale przed umyciem włosow, ale po??
Kwas hialuronowy byłby chyba najlepszy bo powoduje lepsza przenikalnosc składnikow ( ale ekspertem nie jestem).
co do emulgatora to moze warto zapytac na mazidłach co polecaja do wcierek do włosow, chyba ze oleju nie uzyjesz to emulgator odpadnie.
Ja bym osobiscie nie uzywała oleju po umyciu włosow, tylko przed.
Mam glikol ale butylenowy, łaczy sie go z kwasem hialuronowym.
Albo jesli juz koniecznie ten olej to moze olej wczesniej potrzymac przed myciem a wcierke po umyciu włosow? Mega pielegnacja
Mnie sie marzy wcierka ktora mogłabym codzien wcierac we włosy, taki tonik do włosów.
Chodzi o to ze myje głowę co 2-3 dni, zeby włosy codzien wygladały zdrowo , nie tylko po myciu.
Napisz co tam wymysliłes?
Masz racje,olej na skore glowy,we wcierce,to jednak kiepski pomysl.Nadal zamierzam kupic ten z pestek malin,ale bede go mieszal z ekstraktem na naczynka z zsk oraz ekstraktem z soi i stosowal na twarz.
Chyba zrezygnuje tez z glikolu,sam kwas hialuronowy moze wystarczy.
Guma ksantanowa musi byc,bo inaczej wcierka bedzie w formie wody,a mnie chodzi o lekko zelowa konsystencje

Niewiem,jaki masz typ skory,oraz czy szybko Ci sie przetluszczaja wlosy,ale mnie rok temu,bardzo pomogla wcierka samorobiona na bazie wody pokrzywowej.Gdziestam na tubie,jest chyba nadal przepis na nia,aczkolwiek ja ja zmodyfikowalem troche i dodalem innych ekstraktow.Jako jedyna spowalniala mi przetluszczanie wlosow,moglem je myc co 2 dni i byly bardzo swieze,wygladaly na gęstsze,fajnie sciemnialy.
To samo mialem po wcierce wzmacniajacej wlosy z biochemiiurodu,bardzo ja polecam,ale ona moze troche przesuszac skore glowy.Ja,stosowalem ja jakis czas temu jako baze ,do ktorej rowniez dodawalem rozne ekstrakty,wszytsko ladnie sie rozpuszczalo i co najwazniejsze,efekty byly swietne.
Mozesz sprobowac ,tak jak radzi Rotkohl,z jantarem,ale u mnie,przetluszczal on bardzo wlosy,na dodatek wygladaly one na ciensze niz w rzeczywistosci;/

Edytowane przez imperfect boy
Czas edycji: 2013-04-24 o 22:02
imperfect boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując