Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-12, 11:14   #264
ajax21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 7
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Pani Ilono witam serdecznie i bardzo bardzo proszę o krótką poradę

Od dwóch lat przerzedzaja mi się włosy, na całej głowie ale widzę bardzo na czubku oraz z tyłu głowy. Zakola są OK. Nie mam zupełnie pustych miejsc ale włosy często odrastaja ciensze, szare. Bez blasku, suche, zauwazylam ok 2 lata temu ta zmiane koloru na bardziej szary. Włosy wypadaja dwa razy bardziej, ogólnie od tego momentu kiedy zaczęło się pogarszać byłam na tragicznej!!! diecie 500-1000 kcal i źle się odzywialam. Miałam bardzo nieregularny okres, czasem co 3 miesiące, dużo symptomów niedoczynności. W zimie tego roku miałam badane tsh - wynik ok. 4,35. Wzięłam się za siebie i zaczęłam jeść, stan głowy był najgorszy w tym okresie, sucha skóra, swędzenie, rok temu zauważyłam pieczenie i zaczerwieniona skórę tam gdzie najwięcej wypadało mi włosów i najgorzej rosły. Włosy przetluszczaja mi się bardzo szybko, parę godzin po myciu mam tłuste. Miałam też dużo czopkow wzięłam się mocno za siebie, zaczęłam jeść, po zmianie szamponu na Timotei (Bambi pogorszył sprawę) skóra przestała swędziec, zaczęłam robić masaże skóry głowy, dużo mniej czopkow. Czasami mam na głowie małe krostki z ropa dzisiaj byłam na badaniach, tsh-1,19. Zmalało duuuzo od lutego więc bardzo się cieszę, krew w normie poza cholesterolem oraz bardzo lekkim odwodnieniem. Pani Ilono czy mogłaby Pani mi doradzić co robić. Idę do dermatologa w związku z nadmiernym przetluszczaniem boję się że coś jest nie tak. Nie mam na razie zupełnie małych włosków (na całej skórze głowy). Wypadanie zmalalo było 70 dziennie, dwa razy więcej niż zwykle, teraz myślę że ok. 40. Czy mogłabym dostać od Pani podpowiedź co teraz robić, czym się zająć żeby pobudzić włosy do wzrostu i jakie hormony jeszcze zrobić, czy nadal sprawdzić androgeny, ferrytyne. Oraz po jakim czasie mogłabym spodziewać się poprawy, wzmocnienia wlosow, po uregulowaniu tarczycy. Załączam wyniki morfologii i tarczycy i pozdrawiam. Tak naprawdę po znalezieniu bloga zaczelam walczyc nie wiedziałam że hormony mogą mieć taki wpływ na włosy.



Tsh 1,190 (w lutym 4,35)

FT4 15,93

FT3 4,38



MCHC 35,5 (31-35) - odwodnienie?

Krwinki białe i czerwone, płytki krwi posrodku normy

Hemoglobina 14,4 (12-16)

Hematokryt 40,6 (37-47)

MCV 86,6 (83-103)

MCH 30,7 (28-34)

RDW CV 11,9 (11,5-14,5)

Neurocyty limfocyty itp wszystkie w normie

Cholesterol - 206 (<190)!!! Zła dieta może to powód strasznego przetluszczania włosów?
ajax21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując