Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-22, 12:31   #30
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Sklep z odzieżą damską - wszystko do A do Z - pytania, wątpliowsci, koszta, itd

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Hej. Zgodze sie z Toba w wiekszosci rzeczy. Masz racje. Mam nadzieje, ze znajdziesz takich dostawcow, ktorzy pozwola Ci wybrac po kilka rozmiarow, nie biorac przy tym calej kolorowki, bo to jest totalnie bez sensu i tak naprawde mrozenie pieniedzy w jakichs badziewnych kolorach np. Niestety niewiele jest teraz ciekawych hurtowni/dostawcow, ktorzy taka drga obieraja i daja pelna swobode klientowi.

Ja OSOBISCIE nie jestem za zawalonym ciuchami sklepem - wole styl butikowy, mniej, a lepszej jakosci. Jednak wiem, ze dla mas taki sklep krępuje, nie przyciaga, ale sprawia wrazenie pustego, niedotowarowanego. Trzeba patrzec na ludzi, nie do konca na wyglad sklepu.

Na rzeczach z lodzi mozna niezle zrobic, ale tylko wtedy, gdy tak jak mowisz - jestes jedna z pierwszych, ktorzy posiadaja ten towar, wtedy narzut robisz sobie spory i zbijasz kokosy. Ja za lodzia nie przepadam, choc wiele razy tam bylam i widzialam to barachło, choc i "smaczki" tez mozna bylo znalezc, ale dopiero po calym dniu chodzenia i szukania.

To tyle. Nie bede sie madrzyc, bo ani nie mam doswiadczenia duzego w temacie, ani na szczescie sklepu tez nie otwieram (swojego). Zazdroszcze jednak a zarazem wspolczuje ludziom zapalu wlasnie na taki biznes

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------



Hej. Wiesz co, z tymi targami, bazarami jest o tyle trudno, ze jest ogromna konkurencja wokol i prawie kazdy ma ten sam towar. Wiec najlepiej byloby sie nastawic na mohery, starsze babki, ktore łapią byle szmate w rozsadnej cenie. Dzieciece raczej nie, bo mamy wola chodzic po ciucholandach za ciuszkami, mlodziezowka odpada, nastolatek nie ubierze ciucha z bazaru, dorosly juz lepiej, choc na pewno damskie niz meskie, choc tu temat dosc sliski, gdyz jest bardzo malo tanszego towaru meskiego - za czyms fajnym trzeba przejsc sie do CH, a niektorym panom-wiekszosci-sie nie chce i ich zony albo ida na bazar, albo gdziekolwiek indziej robia za nich zakupy. Wiec temat typu koszula jest otwarty. Torebki odpadaja.

Z tym się juz nie muszę martwić , aczkolwiek faktycznie niewiele jest takich hurtowni i naprwno będzie się trzeba posilić w tych zwykłych .
Ja jeszcze nie byłam w Łodzi , słyszałam jedynie co nieco .Mam zamiar się tam wybrać ,żeby obadać towar . Ale zapewne jest to to samo co w większości sklepów lub to co było na stadionie w Warszawie

A ja bym chciala się dowiedzieć czegoś bardziej od strony formalnej .
1. Czy jeśli chcę pojechać po towar i muszę kupić bilet (autobusowy/samolotowy) dla firmy jednoosobowej , która nie zatrudnia zadnych dodatkowych pracowników , a jadę z osobą , która ma pomóc w transporcie i ogólnie we wszystkim związanym z wyjazdem to czy mogę jego bilet wrzucić w koszta? Czy może konieczne będzie zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia ?
2. Czy jeśli coś kupię i jako dowód zakupu będe miała tylko paragon (bez faktury) to czy mogę wrzucić to w koszta ?
3. I jak to jest z obliczaniem podatku . Jesli w jakimś miesiącu nie zarobię nic a poniosę jakieś wydatki to chyba nie płacę podatku ?
4. Czy mógłby ktoś napisać co jaki okres trzeba się rozliczać/płacic zus/podatki/ jakieś ubezpieczenie - i jesli jest ktoś zorientowany to do którego dnia miesiąca itp.
5. Czy ubezpieczenie pracownicze - moje , jako własciciela i pracownika zarazem - jest konieczne jeśli jestem już ubezpieczona ?
6. I jeszcze najważniejsze . Na otwarcie swojej działalności , będe miała własne środki + mój TZ chce wziąc kredyt . I tu pojawia się pytanie : czy jeśli kredyt weźmie mój TZ i pieniązki przekaże mi , nie będąc ani pracownikiem ani współudziałowcem , jak zrobić by raty kredytu wrzucic do wydatków firmy ? Jak wyjaśnić US skąd miałam tą kwotę pieniężną ? Może jakąś umowę trzeba podpisać z TZem ?

Będe wdzięczna za każdą odpowiedz
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując