Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Warkoczyki-wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-08, 10:36   #2260
bagladyshop
Raczkowanie
 
Avatar bagladyshop
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 306
Dot.: ........Warkoczyki....... ..

Cytat:
Napisane przez SunShineDoll Pokaż wiadomość
W każdym poście pisałam, że od częstego a nie jednorazowego. Piszę tylko co pokazują badania, dla niektórych solarium też nie jest szkodliwe dla skóry. I śmiało mogę swoim klientom mówić, jak to wpływa na włosy bo nie boję się ich utraty i nie mam zamiaru wprowadzać żadnych sprostowań bo testy na czytanie ze zrozumieniem są już w gimnazjum, jeśli ktoś nie rozumie co czyta to widocznie jest młodszy. Żeby pracować w oświacie trzeba mieć skończone studia dydaktyczne i prawdziwą szkołę fryzjerską, czym akurat mogę się pochwalić. Nikomu nie mam zamiaru imponować, że mam taki czy inny zawód, dziewczyna pyta się czy szkodzi to jej odpowiadam z pierwszej ręki, kiedy taki zabieg szkodzi. Sama się zajmuje warkoczykami kilka dobrych lat, i wiem, że w niektórych przypadkach należy odmówić, bo stan włosów nie pozwala na to, żeby zapleść warkocze. Zmiana kształtu włosa wiąże się ze zmianą położenia mostków dwusiarczkowych we włosach, i wiązań peptydowych. Solne oraz wodorowe pod wpływem wody albo ciepła zmieniają swoje położenie i to daje skręt w przypadku loków, tak samo warkoczyki. Kiedy rozplączemy wrócą do swojego kształtu ale splecenie przez tyle miesięcy powoduje, że pod wpływem ciężaru i naciągnięcia niektóre wiązania - co jest bardzo prawdopodobne uległy zerwaniu i takie już pozostaną.
Jak w każdym zawodzie zdarzają się pomyłki i ludzie niekompetentni, zawsze można wrócić do takiego fryzjera i żądać poprawki, to wynika z prawa konsumenta. A już inną rzeczą jest, że o 90% fryzur trzeba po prostu dbać i układać, żeby wyglądały jak po wyjściu od fryzjera. Kolejna sprawa, że ludzie są wredni, i swoje frustracje potrafią na fryzjerze wyładować. Fryzjer to fryzjer nie chirurg plastyczny, a niektórym się wydaje, że fryzura sprawi, że schudną, wyprostuje im się nos i Bóg wie co jeszcze.
Polecam warkoczyki, ale z umiarem, jest tyle pięknych fryzur, które można nosić na każdą okazję.
Korzystając z okazji, przecież ktoś założył ten temat, żeby się dowiedzieć czegoś więcej na temat warkoczyków, niż wzajemne koło adoracji kto zrobił ładniej i ile sztuk więcej.
ja się ze wszystkim zgadzam co mowisz nt fryzjerow, zreszta nie bedziemy tu dyskutowac nt tego jak znaleźć dobrego fryzjera. niestety o to trudno.
piszesz o czytaniu ze zrozumieniem ale sama widzisz, ze mimo iż napisalas, ze od częstego noszenia warkoczy wlosy moga sie zniszczyc, to itak dziewczyna pyta czy jej sie zniszcza jak raz zalozy dredloki.
a co do odmawiania to ja to doskonale rozumiem-tez nie zrobie warkoczy kazdemy, no chyba ze sie bardzo uprze wtedy to nie moj problem chciała to ma
to powiedz mi kto nie powinien nosic warkoczykow?
ja zwykle zniechecam do tej fryzury osoby, ktorym bardzo wypadaja wlosy np po ciąży albo z innego powodu.
bagladyshop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując