Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - czerwone szorstkie swędzące plamy na twarzy :(
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-14, 08:47   #6
Didanio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: czerwone szorstkie swędzące plamy na twarzy :(

Witam. Właściwie założyłam to konto, aby dodać dokładnie taki sam temat jak tutaj. Problem z czerwonymi plamami mam już od dawna, a mam dopiero 15 lat. Byłam z tym już u alergologa i dermatologa, ale żaden z nich właściwie mi nie pomógł. Jedyną zdecydowaną diagnozą było AZS. Najgorsze jest to, że wszystkie leki działają, ale przez bardzo krótki czas i muszę je zmieniać. Powoli jednak zaczynają kończyć mi się różnego rodzaju maści i kremy. Używam Lipobasy, Sudocremu, maści z witaminą A, kremu z aloesem, kremu hipoalergicznego, a nawet oliwki dla dzieci, bo podobno jest łagodna i dobrze wpływa na gojenie się takich plam. Kiedyś brałam również tabletki na alergię (jestem uczulona na wiele rzeczy m. in. kakao, orzechy, pyłki [głównie brzozy]) i inne leki zawierając dużo witamin, magnez i wapń. Któryś z lekarzy mówił nawet, że plamy wokół ust mogą mieć tło grzybicze, więc stosowałam specjalne leki przeciwko grzybicy, ale to pomogło również na zaledwie tydzień. Teraz, kiedy jest mało słońca plamy zrobiły się większe, obsypały mi cały policzek, okolice oczu, ust, trochę nos, a teraz nawet szyję. Swędzą niesamowicie, a ja nie wiem już co robić.
Proszę o jakąkolwiek radę!
Didanio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując