Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwasy polihydroksylowe (PHA)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-22, 04:32   #3
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Question Dot.: Kwasy PHA jak stosować?

Podbijam stary temat, żeby nie mnożyć bytów... Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś zechciał mi coś doradzić, mimo jednego biednego posta na moim koncie.

Jestem atopikiem z rogowaceniem okołomieszkowym. Mam sporo przebarwień po stanach zapalnych. Muszę się złuszczyć, ale AHA i BHA w większych stężeniach mnie podrażniają. Pomyślałam więc o PHA i na początek zakupiłam kwas laktobionowy.

Zrobiłam tonik do ciała, na oko jakieś 5-7% kwasu w hydrolacie z kwiatów pomarańczy (będę to stężenie zwiększać do 15%). Na razie tonik mnie w żaden sposób nie podrażnia - niech to moje doświadczenie jako atopika będzie jakimś zadośćuczynieniem za bezczelne zadawanie pytań... - jednak docelowo chciałabym ukręcić sobie coś do smarowania, bo po spryskaniu tonikiem i wtarciu go w skórę i tak muszę nałożyć jakiś olejek czy krem, a nie wiem, czy to nie narusza działania kwasu. To właśnie moje pierwsze pytanie: czy po wtarciu toniku w skórę mogę smarować się np. olejkiem babydream?

A drugie pytanie brzmi: w jaki najprostszy sposób ukręcić mazidło z 15% mocznika i na początek 10% kwasu laktobionowego lub glukonolaktonu? Ogólne zasady kręcenia kremów znam, ale niestety nie trafiłam na żaden uniwersalny przepis z wysokim stężeniem kwasu PHA... Oprócz mocznika i kwasu w takim mazidle mogą znaleźć się też niacynamid, olej z konopii. Mogłabym też zrobić to na bazie balsamu Pharmaceris AT (atopic dermo balm) lub niebieskiego Gesichts- und Korpercreme Babydream, ale o ile bez krępacji dolewam do nich skwalanu i innych olejków, to kwas mnie jednak onieśmiela. Boję się jakiejś reakcji ze składnikami tych gotowych produktów. Podaję tu ich skład:

Pharmaceris AT - balsam do ciała:
Aqua, Canola (Canola) Oil, Glycerin, Parafinum Liquidum, Sucrose Distearate, Dimethicone, Pentylene Glycol, Cetyl Alcohol, Panthenol, Sucrose Stearate, Pinus Sibirica Seed Oil, Carbomer, Triethanolamine, Allantoin, Xanthan Gum, BHA, CI 77820

Babydream Gesichts- und Korpercreme
Skład: Aqua, Caprylic / Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate Citrate, Helianthus Annuus Seed Oil, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Parfum, Cera Alba, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Xanthan Gum, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide.

Raz jeszcze wielkie dzięki, jeśli ktoś się pofatyguje i odpowie. Odwdzięczę się relacją z zastosowania PHA u atopowego królika doświadczalnego.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując