Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - USA-fakty i mity
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-01-20, 04:33   #26
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: USA-fakty i mity

Samochody:
1. nie masz samochodu = nie żyjesz, a przynajmniej jest ci o wiele ciężej niż reszcie. Przeważnie dlatego, że odległości z miejsca X do Y są ogromne. Większe centra handlowe są zwykle na obrzeżach miast. I nie każdy mieszkaniec może wyjść po drobne zakupy do "spożywczaka za rogiem", bo go często NIE MA.
2. Mieszkam jakieś 100m od Dominicks'a. Tam nikt nie chodzi na zakupy - wszyscy jeżdzą na zakupy, choćby mieszkali naprzeciw. Rzadkością jest spotkanie kogoś taszczącego reklamówki. Jak już ktoś idzie, to pewnie to jestem ja .
3. Załóżmy że jesteś na przedmieściach/obrzeżach miasta na 1-godzinnym spacerze. Aby policzyć napotkanych przechodniów wystarczy ci palców na rękach.
4. W związku z powyższym na przedmieściach czasami nie znajdziesz chodników.

Moda
1. Jest i jej nie ma. Z sezonu na sezon kroje w sklepach niewiele się zmieniają, i tylko jeśli masz swój styl, i potrafisz dobrze skompletować strój, wyróżnisz się od reszty. Dla mnie więszkość Amerykanów wygląda podobnie. W Polsce wciąż miałam kompleksy za pustej szafy - i co miesiąc MUSIAŁAM kupić jakiś nowy ciuch, bo w Polsce jest presja na to by po prostu wyglądać. Tutaj jest mi wszystko jedno co na sobie mam, byleby było czyste i pasowało do okazji. Zawartość mojej szafy zawiera w większości rzeczy kupione w Polsce spory czas temu, a ja czuję się z tym dobrze. USA wyleczyło mnie z manii zakupowo-ubraniowej. I chwała im za to.

Pielęgnacja
1. Mam chyba szczęście do spotykania amerykanek z okropnie poodpryskiwanym lakierem do paznokci. Czasami myślę, że te kobiety czekają aż lakier całkowicie odpryśnie, by móc nałożyc kolejną warstwę. Czy one nie wiedzą do czego służy zmywacz?
2. Kiedyś spotkałam się z komentarzem, że Amerykanki kompletnie nie dbają o włosy, bo mało która dziewczyna je farbuje. Nic bardziej mylnego! To, co dzieje sie w Polsce, gdzie co druga dziewczynka po skończeniu 16 roku ma na włosach oberżynę/granatową czerń czy mahoń, które wyglądają tak sztucznie jak peruka na łysej głowie, to właśnie jest okropne. Wiele Amerykanek ma też niesamowicie gęste i zadbane włosy. Jeśli już ktoś robi coś z włosami, to albo je rozjaśnia, a farbowane włosy spotyka się rzadko (najczęściej jakieś punkówy/EMO, fioletowe włosy itp.). Jak już widzisz farbowane włosy, to najprawdopodobniej powodem farbowania było pojawienie się pierwszych siwych włosków.

cdn...
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując