Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - obniżona macica
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-20, 23:47   #5
jacoco
Raczkowanie
 
Avatar jacoco
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 190
Dot.: obniżona macica

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Mam sporo pytań dotyczących obniżonej macicy...może zacznę od początku. Ok 2 miesiące temu miałam delikatne upławy i gdy brałam prysznic umyłam się bardziej "dogłębnie" niż zwykle i (!) przeżyłam szok, wyczułam w pochwie gulkę trochę większą od wisienki, przyznam że troche spanikowałam, po wyjściu z łazienki od razu usiadłam przy komputerze probując coś znaleźć na ten temat w internecie, nic konkretnego nie znalazłam. Po głowie chodziły mi różne myśli że to jakiś guz, rak itp. Po paru dniach(wcześniej sie nie dało) znalazłam się u lekarza. Przy badaniu ginekologicznym zapytała: "czy chodzi pani o to?" odpowiedziałam że nie wiem bo jak ona tego dotyka to ja tego nie czuję, czuję to tylko wtedy gdy sama tego dotykam(czuję że cos mam pod palcami). Dodam że ta gulka znajduje sie na samym końcu, troszkę w stronę prawej ręki. Powiedziała mi że to macica która jest obniżona po prorodzie (tylko ze ja jestem prawie 1,5 roku po porodzie) i że ona już tam zostanie i pozostaje mi dbać o to żeby się nie obniżała dalej. Gdy zapytałam czy coś z tym można zrobić powiedziała żę nie i że owszem takie zabiegi sie robi (plastyka krocza) ale starszym kobietom które nie bedą już rodzić dzieci. Dodam też że moja mama też ma obnizoną macicę ale jest to o wiele bardziej zaawansowane niż u mnie. Podczas wizyty mało do mnie docierało, dla mnie najważniejsze było to że nie jest to rak ani żadne inne paskudztwo. Istotne jest też to że od kilku lat borykam sie z problemem nietrzymania moczu tzn. gdy np kichnę, zakaszlę itp. ponoć jest to właśnie objaw obnizonej macicy. Mam 23 lata. Więc mam kilka pytań:
1)czy któraś z was ma taka gulkę
2)czy to rzeczywiście jest obnizona macica czy może powinnam to skonsultować z innym lekarzem
3)czy z czyms takim normalnie zachodzi sie w ciążę
4)co można zrobić by wyeliminować problem nietrzymania moczu

Jeżeli któraś z was zna odpowiedź na choć jedmno z pytań to bardzo proszę o odpowiedź.
z tego co mi wiadomo, taki zabieg refunduje NFZ trzeba mieć skierowanie od lekarza, który będzie wyrozumiały i będzie miał chęci by pomóc .. należy mu powiedzieć o problemie nietrzymania moczu i ogólnym dyskomforcie również w sytuacjach intymnych .. często takie zabiegi są robione właśnie po porodach, gdyż np. kobiety są źle zszywane..
a zabieg bez skierowania kosztuje coś w okolicach 4 tyś.
PS. moja kuzynka jest pielęgniarką na oddziale ginekologicznym i twierdzi że wiele kobiet ma ten sam problem, ale jak najbardziej można go rozwiązać. Powodzenia
__________________
jacoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując