Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-04, 11:29   #605
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez Madeleine05 Pokaż wiadomość
A napiszcie mi proszę dziewczyny jak to jest z witaminą C i kwasem hialuronowym? Wiele azjatyckich kosmetyków do pielęgnacji zawiera albo to albo to. Czytałam gdzieś, że nie należy łączyć wit C z kwasem, bo niwelując nawzajem swoje działanie. To prawda? Czyli jeśli np. używam Hada Labo lotion z kwasem hialuronowym, to już później nie mogę użyć na to kremu zawierającego wit C?
To ja się wypowiem jako wieloletnia Biochemiczka . Kiedyś na LU pojawiła się teoria, że nie powinno łączyć się HA (kw. hialuronowego) z wit. c ze względu na to, że HA rozkłada się w obecności reduktorów (czyli np. wit. c) i generalnie nie działa. Z tego co pamiętam było to poparte jakimiś starymi badaniami i dość kontrowersyjne.
Ja od siebie powiem, że od lat robie sobie własne serum z wit. C (przetestowałam chyba wszystkie przepisy dostępne na Biochemii) i często mieszam HA z wit. C (szczególnie małocząsteczkowy HA w celu ułatwienia penetracji wit. C wgłąb skóry). Ale fakt faktem nie trzymam takiego serum długo - teraz najczęściej robię jednorazówki na 1 użycie, więc mała szansa, że coś tam zdąży przereagować i się rozłożyć.
Za to używanie osobnych kosmetyków z tymi dwoma substancjami po sobie uważam za całkowicie bezpieczne. Jak lotion Ci się wchłonie spokojnie możesz użyć kremu z wit. C. W Twojej skórze nic już ze sobą nie przereaguje

EDIT: Znalazłam nawet ten wątek na LU, o którym pisałam dla ciekwaskich . LINK: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...it-c,t186.html

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
'Estelle' - Missha PC 21 wydaje mi się mega jasna. Chociaz z drugiej steony lepiej jasniejszy anizeli za ciemny
Ja mam Misshę PC23 i nie uważam żeby była ciemna (no chyba, że jesteś dużym bladziochem). Dla mnie szczerze mówiąc kolor jest prawie w sam raz, tylko troszkę jakby ziemisty.

Edytowane przez aeronauta
Czas edycji: 2012-11-04 o 11:45
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora