Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak zmienić kolor włosów sposobami naturalnymi?(bez użycia farby)-wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-12-26, 22:02   #464
dawidecekck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Przyciemnić włosy

Witam
Jestem szatynem i chciałbym w sposób naturalny przyciemnić sobie tak włosy żeby mieć czarne.. lub bardzo ciemne...
Nie chciałbym używać jakiś farb czy coś , chodzi o jakieś ziołowe przyciemnienie.Na necie znalazłem coś takiego.. ale w ogóle nie wiem czy to jest dobre..:

Przepis 1
Lekko przyciemnia włosy płukanie w wywarze liści szałwi i orzecha włoskiego. 3 łyżki mieszanki zalewa się 1 litrem wody, gotuje 5 minut i odstawia do wystygnięcia. Przecedza się i trochę podgrzewa.

Przepis 2
Przyciemniają włosy następujące zioła: kora dębowa, kora kruszyny, owocnia orzecha włoskiego, liście indygowca (basmy). Z kory dębowej, kory kruszyny i owocni orzecha włoskiego można przygotować płyn przyciemniający włosy: przygotowuje się go następująco: 50 g kory lub zielonej owocni orzecha włoskiego zalewa się 500 ml wody. Gotuje 30 minut uzupełniając wyparowującą wodę.
Pozostawia pod przykryciem do następnego dnia. Potem gotuje jeszcze 10 minut, ostudza, odcedza i dolewa 10 gramów gliceryny i 4 gramy spirytusu 90%. Płynem smaruje się włosy i skórę głowy, po umyciu i przez następne kolejne dni, aż do uzyskania żądanego koloru.

rozumiem że to przyciemnia włosy , ale co zrobić żeby osiągnąć czarny kolor...??
Prosze o pomoc..
Pozdrawiam
dawidecekck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując