Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-08, 10:28   #1805
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Dla mnie gryczany pachnie

Dawno temu nie_ma_mnie pisała o używaniu miodu do tego celu. Próbowałam i szybko zarzuciłam ten sposób, bo i tak musiałam używać innych środków żeby zmyć krem z filtrem albo makijaż. Wydało mi się to marnotrawstwem i fanaberią. Wolę miód smakować.
Jakie były efekty dla cery nie pamiętam. Dodawałam chyba kroplę olejku z drzewa herbacianego.

Używałam też miodu (z odsklepów) do rozjaśniania włosów albo emulgowania olejków eterycznych. Bardzo skuteczny jest propolis, ale niestety mocno barwi na żółto.

Swoją drogą znajomi pszczelarze mają niezły ubaw, czytając o "surowym" miodzie - uznają to za propagandę dla miastowych.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

A jeśli chodzi o apiterapię cery trądzikowej, to Różański publikował kiedyś przepisy na rozmaite mazidła na bazie maści propolisowej. Do stosowania wewnętrznego też - ziołomiody, miód rozpuszczony w sokach z ziołami, pyłek pszczeli.

Dla mnie śmierdzi ale słodzę nim herbatę. Ja nie używam do zmywania ale po umyciu buzi kladę na tearz i tak sobie na niej siedzi gdy jestem pod prysznicem. Na bank miód u mnie wyciszajakieś wypryski i uważam że nawilża. Kilka mieś używałam na całe ciało ale nie chce mi się mówiąc szczerze duźo zabawy niemniej miód działa tak samo jak kąpiel morska z la mer a różnica w cenie to ze 100€ więc jeśli ktoś ma czas to polecam. Ja wymiękłam.

Używam od jakiegoś czasu filtrów UV i odbukać nic mnie nie zapchało

menthaco to jest surowy miod? Tzn o co chodzi?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-02-08 o 10:35
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora