Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DECOUPAGE - moja fascynacja
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-07, 21:52   #7
biernacka4
Zakorzenienie
 
Avatar biernacka4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 5 369
Dot.: DECOUPAGE - moja fascynacja

staska_stasia

cyt."Decu w porządku wygląda, a zrobienie ciemnego tła to już podobno wyższa szkoła jazdy, bo trzeba starannie obmalować dookoła, a na tło bezpośrednio się nie nakleja, bo wtedy prześwituje. A co do lakieru to ja- zupełnie amatorsko- kupiłam najzwyklejszy lakier akrylowy w sklepie budowlanym- nie śmierdzi jak te na bazie oleju A jak chcesz, żeby było zupełnie szkliste to chyba tylko żywica szkląca da takie rezultaty, ale jest kapkę droga.
Zresztą co Ci będę tłumaczyć- ekspertem nie jestem, a też nie wiem na ile Ty już coś wiesz i może to co piszę to już dawno wiesz __________________
Mój raczkujący blog
Mój wątek

Quae volumus, ea credimus libenter, at quae sentimus ipsi, reliquos sentire speramus.
(Wierzymy chętnie w to, czego pragniemy, i spodziewamy się, że nasze uczucia podzielają inni.)
Gajusz Juliusz Cezar (mój ulubiony bohater historyczny)

biernacka4

Dziękuję Ci bardzo za informacje, przyda się każda bo ja w tym temacie jestem zieloniutka.
Dopiero miesiąc temu zaczęłam podziwiać wyroby dziewczyn z Wizażu. W grudniu otrzymałam o dbajkibajki cudowne chusteczniki w ramach wymianki no i mnie "rąbnęło". Stwierdziłam, że jak nie spróbuję to mnie chyba skręci - poleciałam do sklepu, wydałam cały mój prezent z koperty pod choinkę i działam na ślepo, instynktownie. Poszła bym na kurs ale moje miasto to przysłowiowa "dziura" jeżeli chodzi o takie rzeczy. Nikt nic nie organizuje. Przeglądam tutoriale i wyłapuję informacje z istniejących wątków. Doświadczone w tym temacie dziewczyny są super bo zawsze odpowiedzą na pytania mniej doświadczonych. Ja teraz chłonę każdą uwagę jak gąbka, więc jak się Wam chce troszeczkę czasu poświęcić to będę niezmiernie wdzięczna.
Z góry za wszystkie bardzo, bardzo DZIĘKUJĘ!!!!!

bajkabajka

cyt "opiszę ci jak ja lakieruję , bo pewnie każda dekupażystka robi to trochę inaczej
Używam lakieru fluggera 70- błysk lub 20- mat /ten mat jest śliczny i milutki w dotyku , ale nie do wszystkiego pasuje/. Po 4 warstwach , które już położyłaś należałoby trochę poszlifować papierem ściernym. Dobrze by było , gdybyś kupiła taką specjalną kostkę /dosyć płaski prostopadłościan, obłożony już papierem ściernym , do nabycia w castoramie , czy innym sklepie budowlanym . Kupujesz jedną kostkę , a potem ją owijasz papierem takim jak potrzebujesz/ Na początek papier 400 , jeżeli są duże nierówności to używam nawet 300, ucinasz sobie pasek papieru, owijasz na kostce i szlifujesz pudełeczko. dzięki kostce szlifujesz równo płaskie powierzchnie. Cały czas "zmiataj" lakier , który się ściera , ja to robię dużym pędzlem., potem przetrzyj ścierczką , przetrzyj dłonią , jak już nie czujesz paproszków , przeszlifuj jeszcze papierm 800 , albo 1000 . Znowu pościeraj wszystkie paproszki , można użyć wilgotnej ściereczki . I znowu nakładasz lakier , dosyć szerkim i miękkim pędzlem ,żeby nie było widać smug , ale nie zawsze to się udaje . Po jakichś 10 lakierach , to ja szlifuję po każdej nałożonej warstwie , ale ja to chyba przesadzam , wystarczy jak będziesz robiła szlifowanko co 3 warstwy . Na razie to chyba tyle...
aaaa i lakier kupuj w sklepie firmowym fluggera , gzdie 0,75 l kosztuje ok 30,- zeta , ja kiedyś kupiłam w jednym ze sklepów , do którego podany jest link na forum dekupażowym na wizażu , za 39,- zł

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

teraz dopiero zobaczyłam czarene pudełeczko i zakładkę . Napiszę ci to co już pisałam , masz talent do decou
Zakładce przyda się jeszcze szlifowano i lakier . Czarne widać ,że ma błysk , ale można je jeszcze dopieścić . Jeżeli robisz czarne tło i naklejasz papier , to malujesz całą powierzchnię czarnym kolorem , przez papier nie będzie widać , natomiast jeżeli przyklejasz serwetki , albo papier ryżowy , lub bardzo cieniutki , przezroczysty papier / np TODO , / , to rzeczywiście trzeba trochę się namęczyć , ale nie będę teraz zanudzała jak to się robi.
Kiedyś zaczęłam pisać takie lekcje , ajk robić decou , dla zupełnie zielonych , ale jakoś tak zatrzymałam się chyba na 3 lekcjach , opis bardzo łopatologiczny, no i nie wiem teraz czy mogę podać link na inne forum ????? , gdzie są zamieszczone te lekcje ???
__________________
WOŚP
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=447488

staska_stasia

cyt "Tylko sklepy fluggera nie wszędzie są. Nawet w mieście wojewódzkim, jakim jest mój ukochany Lublin, nie ma Najbliższy chyba mam w Warszawie, ale ja jestem totalnie anty-stolicowa
Ja na razie swoje stypendium, kieszonkowe i zaskórniaki wydaję na srebro i minerały, nie wiem kiedy sobie jakiś kawał drewna sprowadzę do decu No i jeszcze białą farbę akrylową, 0,5 l (jakaś śnieżka czy coś takiego) szlag mi trafił na balkonie, bo zupełnie zapomniałam, że stoi tam sobie od października i w te mrozy mi zamarzła __________________
Mój raczkujący blog
Mój wątek

Quae volumus, ea credimus libenter, at quae sentimus ipsi, reliquos sentire speramus.
(Wierzymy chętnie w to, czego pragniemy, i spodziewamy się, że nasze uczucia podzielają inni.)
Gajusz Juliusz Cezar (mój ulubiony bohater historyczny)


bajkabajka

stasia , co do lakieru masz rację , może być taki z budowlanki np 3V3 , ja mam sklep fluggera bardzo blisko i dlatego przyzwycziłam się tam kupować . Farba śnieżka też jest ok. __________________

biernacka4

Bajeczko>

Kocham Ciebie!!!!! za te wszystkie informacje.
Nawet nie wiesz jak mi pomogłaś!!!!!!!!!
Chcę ten link do Twojej stronki z lekcjami !!!! (może być na pryw) błagam
Czy ja Ci już mówiłam, że jesteś Kochana?

bajkabajka
wysyłąm ci link na pw chyba będziesz musiała się zarejestrować ..... __________________
WOŚP
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=447488

jambolaja
Oj masz talenciak,masz.Rób decou i pokazuj.I sio do "Nas"
Bajeczka wyczerpała temat lakierowania wspaniale.Nie zgodzę sie tylko z tym naklejaniem na czarne,ba nawet na brąz czy inne ciemne-nigdy!Nawet przy grubym papierze zaciemni to motyw.Te czerwone róże nie byłyby takie soczyste.
Czego Ty chcewsz jeszcze się uczyć.Na pierwszy rzut wzięłaś prace o trudności z górnej półki.Aż strach sie bać co bedzie dalej
A skoro juz popełniłaś te prace to jakieś potrzebne akcesoria i preparaty do tego juz masz.teraz tylko puścić w ruch wyobrażnięi...pokazywać nam. __________________
Serwetki na wymianę
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe













Edytowane przez biernacka4
Czas edycji: 2011-01-07 o 22:02
biernacka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując