Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-11, 16:37   #2058
siwa anka
Rozeznanie
 
Avatar siwa anka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wchodnia Polska
Wiadomości: 828
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Ta, możesz.

Cytat:
Napisane przez Mickey1011 Pokaż wiadomość
Moje pytanie- jakich szmatek/ ściereczek najbardziej polecacie do cery tłustej? Nie chcę kupować specjalnych, typu z the body shop za 30 zł
Z mikrofibry, z Buedronki za około 3zł, taką niebieską.

Cytat:
Napisane przez Lenka_1105 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny mam spory problem, po cichu liczę na wasze opinie. Od 2 miesięcy stosuję co wieczór OCM. przez pierwszy miesiąc twarz jak marzenie: mniejsze pory, zero świecenia, buźka się oczyściła. Zaczyna się trzeci miesiąc a moja twarz wygląda gorzej niż przed pierwszym oczyszaniem nie wiem co się stało używam tej samej mieszanki (rycynowy, winogronowy,oliwka), tych samych komsetyków, a moje pory rozszerzone, milion zaskórników, istny syf jestem załamana. Poradźcie coś
Spróbuj zmienić olej bazowy, przejrzyj skład swoich kosmetyków do peilęgnacji i do makijażu...

Cytat:
Napisane przez antoninamotyl Pokaż wiadomość
Cześć, można się przyłączyć??
Potrzebuje pomocy w wyborze oleju
Mam 16 lat zastanawiam się nad olejem z pestek winogron (biedronka) lub lnianym??
Mam skórę raczej normalną z tendencją do tłustej w strefie T oraz (niestety) zaskórniki na nosie i okolicy
Który olej powinnam wybrać według was?
Weź winogronowy, jest nieco lżejszy i przyjemniejszy w zapachu, on jest jednym z najbardziej uniwersalnych olejów do różnych cer i polecany każdemu na początek ;-). Ja go stosuję już kilka lat i nie narzekam.

Cytat:
Napisane przez Moonchildx Pokaż wiadomość
Dzięki. OCM, jak już pisałam, robiłam 2 razy po 2-3 tygodnie. Teraz mam trzecie podejście. Twoja linki już czytałam, dzięki
Od 2 dni łączę OCM z mydłem Alep, za radą Brunetki (Alina Rose) - ostatnie zmywanie olejów robię mydłem alep. Zobaczymy, jakie będą efekty. Na razie jest w miarę ok, syfki się leczą (samruję je olejekiem z drzewa herb.). Jakieś nowe wyłażą. Pewnie musi wszystko powyłazić

Mam problem, co nakładać na twarz, żeby mocno nawilżyć, ale nie zapchać skóry. Zamówiłam żel hialuronowy i hydrolat oczarowy, ale muszę poczekać na dostawę a póki co smaruję maścią z witaminą A, ale jest bardzo tłusta. Jaki krem jest naturalny? (Bambino? Mam też bielenda czarna oliwka)

Czy jest coś dokładnie na wągry na nosie? Od zawsze mam z nimi problem i czasem się łamię i je wyciskam, choć wiem, że nie powinnam
Tak, czasami tez dobrze mydełkiem zmywać OCM. Bambino nie polecam. Masz dostęp do Rosmanna? Spróbuj może takiego brzoskwiniowego, on lekko tonujący jest. Oliwa z Bielendy też jest ciężka.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy oliwka Babydream nada się od biedy jako baza do OCM? Zwykle używam Hippa, ale w moim Rossmanie nie ma tej oliwki, a moja mieszanka do OCM się kończy i jestem pod ścianą
Tak nadaje się.

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
hej
za kilka dni kończę tonik z kwasem migdałowym ok. 10% i chciałabym wypróbować tą metodę, ale może po tygodniu przerwy(na razie łuszczę się trochę). Mam skłonność do rumienia na słońcu, wietrze, czy gdy jest mi gorąco, także spróbowałabym jak koleżanka gdzieś wyżej z miską gorącej wody.
Czy można użyć oleju lnianego Oleofarm? Kupiłam dzis taki w Superpharmie. Były też w promocji sezamowy, arachidowy, rzepakowy tłoczony na zimno. Za olej rycynowy 100 g zapłaciłam 5,50 zł. Myślałam, że jest tańszy (starsze wpisy mnie zmyliły
Możesz użyć tego oleju. Lniany ma najkrótszy okres ważności ze wszystkich olejów, wiec pilnuj też tego. Rycynowy bodajże 30 gram kosztuje około 3zł, ale są wersje gdzie olej jest tłoczony na zimno i Ty pewnie taki właśnie kupiłaś. Pocieszę Cię, bo ja zapłaciłam 8zł!
__________________
Z cudownym zdrowiem pod pachę, czyli blog o zdrowym odżywianiu, receptach na życie i naturalnej pielęgnacji.


- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując