Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-13, 21:26   #2070
Zussska
Zakorzenienie
 
Avatar Zussska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 323
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Cześć kobietki!
Trafiłam na to forum znajdując artykuł o OCM na głównej stronie wizażu, być może jest on dla mnie zbawczy...
(...)

Przeczytałam FAQ i części forum, także powoli zaczynam orientować się w temacie i mam nadzieję, że wkrótce wypróbuję tę metodę i będę zadowolona.

Trochę się spisałam, mam nadzieję, ze ktoś przeczyta całość
Kilka uwag:
krem matujący na dzień powinnaś wg mnie odrzucić, bo rzeczywiście wysuszy, a później bedziesz miala do ogarnięcia skórę przesuszoną, ale świecącą się, więc mat będzie podkreślał suche skórki i tak w kółko
Jeśli jednak jesteś do niego przekonana, to mocne nawilżenie na noc jest obowiązkowe! i maseczki nawilżające
Żel Under20 na pewno zaszkodzi, a nie pomoże - lepiej kup chociażby żel z biedronki(ten do suchej skory) i zobacz, czy takie oczyszczanie Cię zadowala. U mnie sie np. sprawdził, a wysuszenie skóry się zmniejszyło.
No i nie przesadzaj z peelingami.
Twoja skóra jest tłusta, ale przez nadmierne jej wysuszanie, świeci się mocniej, żeby to, co jej zabrałaś, nadrobić. Dlatego musisz jej nieco odpuścić, żeby się unormowała. Niestety, ale nie obędzie się bez czasowego świecenia. Myślę jednak, ze warto(przesuszona skora = zmarszczki)
OCM jak najbardziej polecam, ale samo niewiele zmieni.
Pij też zieloną herbatę, żeby wypłukać te słodycze :p

Cytat:
Napisane przez koniczynka15 Pokaż wiadomość
Sucha, ale ze swiecaca strefa T

Dzieki dziewczyny za odp jutro wybiore sie do sklepow po skladniki i zaczynam meetode OCM - raz kozie smierc
Na pewno warto spróbować. To, ze innych zapycha, nie znaczy, że Ciebie musi(mnie np. oliwa z oliwek nie zapycha, a jest ciężka i mam zaskórniki)
Cytat:
Napisane przez dariadaruha Pokaż wiadomość
...Dziewczyna a co z cera naczynkowa-wrazliwa.jakie oleje polecacie?I co zrobic jesli przy takiej cerze nawet cieply recznik powoduje czerwienienie sie skory?
Ja mimo naczynek i przebarwień, które ostatnio się pojawiły, używam tej metody. Ręcznik mam letni, wł. jego temp. się nie przejmuję, a mimo to buzia jest ładnie oczyszczona. Może to juz nie to samo, co byłoby przy otwarciu porów, ale działa u mnie lepiej niż żel do twarzy, więc przy tym pozostanę.
__________________
Zussska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując