Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-11-25, 10:41   #1150
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez belcanto Pokaż wiadomość
Złapałam się za głowe wlasnie z powodu tych wymienionych chorob i niestety ale NIE MAM ŻADNEGO ZAUFANIA do polskich służb fitosanitarnych z jednego prostego powodu. Mój wujek jest rolnikiem: świnie, byki, gęsi, itp. Hodowla na sprzedaż do dużych zakładów mięsnych. Opowiadał mi nie raz jak wygląda handel NIELEGALNYMI paszami i suplementami diety sprowadzanymi z Chin. Jest to niestety proceder powszechny wśród polskich rolników – NIKT tego nie kontroluje, „handlowiec” sobie jeździ po gospodarstwach i poza ewidencją sprzedaje ten syf.

Z czego to się bierze? Z tego, że wszyscy chcą mieć tanią żywność, markety wymuszają na koncernach cenę na granicy opłacalności a to skutkuje presją na rolników, ma być SZYBKO I TANIO. Świnia normalnie rośnie 1,5 roku a na tych „super paszach-chińskich zupkach” 0,5 roku – wszystko w temacie.

Skoro coś takiego jest możliwe w rolnictwie i hodowli zwierząt to zakładam, że również w przemysle kosmetycznym. Swiński kolagen niskiej jakości może trafiać na nasz rynek także z Chin (czytałam na ten temat artykul). Ja wole nie ryzykować.

Co do skuteczności kolagenu produkowanego ze ssakow to wynika z tego artykulu jasno ze jest gorszej jakości niż ten rybi.
Zgadzam się, ale czy kolagen z ryb pływających w morzu szamba jest lepszy? teraz już nie wiadomo co gorsze.
Ja i tak wszystko biorę pod uwagę w celach wewnętrznych czyli najważniejsze co się jada, a kosmetyki, to najlepsze są te proste składy, oleje, wyciągi z roślin. Na kolagen chyba się nie zdecyduje, no chyba że na włosy, jak się w odżywce spłukuje to wszystko mi jedno jaki.

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy przy szamponach - Dziewczynki co sądzicie o szamponach Eubiony oraz Sante? Z okazji dnia DDD poszukuję jakiegoś w dużej pojemności i dobrej cenie (może być innej firmy)
Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Na jakiś konkretny model Eubiony się zdecydowałaś? Ja poszukuję szamponu, który nie przesuszy, nie obciąży i nie podrażni mojej wrażliwej skóry głowy. Szampon idealny No i musi choć trochę pachnieć
Polecam szampon Eubiona przeciwłupieżowy, ale one mają chyba podobne składy, więc można brać jaki Wam pasuje.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora