Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-31, 12:58   #13
izazula
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 5 910
GG do izazula
Dot.: jak zapiąć dziecko 22kg w foteliku samochodowym?

Cytat:
Napisane przez mamaoptymistka Pokaż wiadomość
Mój syn ma 6 lat waży 23 kg i zapinam go w foteliku z przedziału 0-18 bez problemu. Prawdopodobnie mógłby jeździć już na podkładce ale zakładam że w foteliku jest bezpieczniej. Dlatego dziwi mnie że Ty nie możesz zapiąć swojego na pewno nie da się poluzować pasów?????
Jeśli nie można zmieniłabym fotelik a nie szła na ustępstwa typu sam fotelik zapięty pasem samochodowym.
Nie jest to rozsądne posunięcie skoro synek ma 23 kg a jeździ w foteliku do 18 kg. Przecież on jest przystosowany do utrzymania takiej wagi w razie wypadku. To że mieści się w pasach to za mało, one mają za mało siły żeby go utrzymać.
Czas kupić fotelik dla cięższego chłopaka

Cytat:
Napisane przez nietakasama Pokaż wiadomość
cześć mam fotelik coneco comet ten 9-36 kg synek waży już prawie 22 kg, i nie mieści się w tych pasach z fotelika, jak teraz powinnam go zapinać? Mało jeździmy ale czasem się zdarza i to męka spinać go tymi ciasnymi pasami. Wydaje mi się, że na tą podstawkę jest jeszcze "za młody" a ta II grupa, to jak wygląda? dziecko siada w foteliku i zapinam go normalnie pasami samochodowymi? fotelik i dziecko są zapięte wtedy tylko w ten pas z auta tak? jeśli wiecie to doradźcie coś, bo nie mogę nigdzie znaleźć jak to powinno wyglądać.pozdrawiam
Nie wiem jaki to fotelik ale pewnie albo da się poluzować pasy (zajrzyj do instrukcji bo zwykle tego nie robimy) albo można jak pisałaś wymontować pasy z fotelika i zapinać pasami dla dorosłych tylko je odpowiednio ustawić z wysokością żeby nie "dusiły". To pewnie też jest opisane w instrukcji
__________________
Żmijka najsłodsza
izazula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując