Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bardzo suche i biale plamy na skorze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-24, 11:36   #9
cherryhills
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: Bardzo suche i biale plamy na skorze!

Ja miałam łupież pstry. Skóra strasznie swędziała, białe plamy były też. Stosowałam szampon Mediket, ponieważ on zawiera ketokonazol, na który te bakterie reagują. Trzeba się namydlić tym szamponem i postać tak z 5min. w pianie. Po prysznicu stosowałam Clotrimazol. Leczenie trochę trwa, ale jest skuteczne. Musisz tylko pamiętać o częstej zmianie pościeli i czestym praniu ubrań.

Aha, białe plamy powstają z tego, że te bakterie wytwarzają jakąś substancję, która hamuje wydzielanie pigmentu. Dlatego łupież pstry najlepiej widać na opalonej skórze. Po wyleczeniu pójdź sobie raz na solarium - jak plamy się opalą, znaczy że bakterii już tam nie ma.

Nie odwiedzaj solarium jeśli masz ten łupież i w trakcie leczenia: po pierwsze mija się to z celem, bo i tak opalisz się w łaty, po drugie właśnie w solarium można się tym zarazić (ja tak miałam) no i sama wtedy też rozsiewasz bakterie - po co zarażać innych (bo jak z hiegieną w solarium, to każdy wie - łóżka są czyszczone pobieżnie).
I nie panikuj to jest do wyleczenia. Dermatolog może też Ci zapisać ketokonazol doustny.
cherryhills jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując