Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Własnoręcznie robione serum z witaminą C
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-05-27, 11:52   #212
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez obca
zastanawiam się czy to serum można używać na naczynka?

teoretycznie wit. c powinna działać na nie dobrze..

ale czy nie podrażnia tych wrazliwych miejsc? czy na pewno nie doprowadzi do powiększenia naczynkowego problemu?

przy okazji:
czy hydrolat z róży może podrażniać?

bo mam wrażenie wieczorem że okolice noska sa bardziej czerwone (rozognione) po zmyciu filtra i nałożeniu hydrolatu..
a że równocześnie zaczęłam używać serum i produkt z róży nie wiem co może być przyczyną..

aa i jeszcze: czy któryś z tych preparatów może zapychać? (wit. E w serum są dosłownie 2 krople)
Mnie na początku, przy stosowaniu serum, twarz piekła. Ale tylko za pierwszym czy dwóch razach. Mam cerę naczynkową i jak na razie nie zauważyłam żadnego pogorszenia stanu moich naczynek. Wit. C działa tylko w sposób pozytywny na naczynka, rozjaśnia i uszczelnia Może zrobiłaś za duże stężenie? Co do hydroaltu, nie używałam, więc nie wiem. Ale z tego co mi wiadomo, to on też pozytywnie wpływa na naczynka.
Co do zapychania, ja używam serum na bazie Cevikapu, który ma w składzie glicerynę. Poza tym dodaję dwie kapsułki wit. E i kilka kropel lecytyny i jak na razie mnie nie zapycha
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując