Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jak radzicie sobie z agresja u dziecka??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-14, 04:09   #6
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: jak radzicie sobie z agresja u dziecka??

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
tak jak w pytaniu jak radzicie sobie z agresja u dziecka....

chodzi mi o takie starsze dziecko ktore juz rozumie polecenia...

moja 4 letnia corka ma takie napady zlosci ze ja wymiekam..... jestem u kresu wytrzymalosci psychicznej.... ma tak donosny glos i tak swidrujacy w uszach ze jak zacznie wrzeszczec slyszy nas caly blok...

staram sie panowac nad soba ale po prostu ja juz psychicznie tego nie wytrzymuje.... bo ile w ciagu dnia mozna sluchac wrzasku??? ja slucham to prawie non stop z przerwami....

jesli nie idzie cos po jej mysli, badz np mlodsza corka popsuje jej zabawe nieswiadomie potrafi wrzeszczec, popychac, ostatnim hitem to trzaska drzwiami ze futryny ledwo sie trzymaja oraz drzwiczkami i od lodowki

nie chce po sobie sprzatac, pol dnia placze nad rozrzuconymi klockami bo nie ustepuje i kaze jej po sobie zbierac zabawki ktorymi sie nie bawi...

ale jest tak uparta ze pol dnia potrafi plakac i lezec z nadzieja ze odpuszcze...

mam dosc nie wiem co robic....
jak wpada w furie wynosze ja do drugiego pokoju i czekam az sie uspokoi na tyle zeby jej cos wytlumaczyc... ale to grochem o sciane...

musi byc tak jak ona chce i zawsze.....

pomocy
Nie ma ogólnej i jednej recepty na takie zachowania.
Wazne sa przyczyny,okolicznosci itd.
Wspominasz, że małama młodsze rodzeństwo- co wg mniejest ważne w tej sytuacji.

Po pierwsze warto rozmawiac o uczuciach; nazywać je i uczyc radzić sobie z tymi trudnymi.
Ona zaczyna wrzeszczeć. To trzeba to nazwać: Widzę, że się złościsz... Jesteś niezadowolona ...itd.
Mozna powiedzieć: rozumiem,że się złościsz, ale nie podobami sie to jak to okazujesz.
Ustalcie zasady: nie krzyczymy. Powinno się to tyczyć wszystkich domowników.
Znajdźcie wspólne sposoby na radzenie sobie ze złością: wywrzeszczenie do pudełka, wurzucenie złości dosmieci itd.
Opowiadajcie wspólne bajki o trudnych emocjach, czytajcie bajki w tym temacie.
I przygladaj się relacji z młodszym rodzeństwem.
Jak popycha młodsze nie tylko zwracaj uwagę, ale tez szukaj możliwych rozwiązań.
Mój syn złości się z strasznie na młodsza siostrę, gdy ta przychodziła do jego pokoju i rozwalała:książki, zabawki.
Ustaliliśmy, że w takich sytuacjach, powie jej,że nie wolno i zawoła mnie lub tatę.

Mozliwejest tez to, że mała potrzebuje większego kontaktu z tobą.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując