Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przeróbki zdjęć krok po kroku w Photoshopie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-11-18, 08:51   #23
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Przeróbki zdjęć.

Cytat:
Napisane przez ewadylewska Pokaż wiadomość
a mogłabyś mi troszkę bardziej podpowiedzieć. bo ja dopiero zaczynam zabawę z Photoshopem i nie ogarniam się za bardzo! chodzi mi oczywiście o zrobienie kolażu zdjęć
Hmmm... najłatwiej będzie jak zrobisz tak.
Jak włączysz photoshopa wybierz tło (narysuj albo urzyj jakiegoś gotowca) - to jest Twoja baza. Teraz otwórz po kolei zdjęcia jakie chcesz dodać na istniejące tło. Za pomocą narzędzie "move tool" (taki kursor ze strzałkami kierunkowymi) przesuwasz zdjęcia na tło - Narzędziem "move tool" najerzdzasz na wybrane zdjęcie "łapiesz" (klikasz ale nie puszczasz) i przesówasz na bazę z tłem. Tak zrób wszyskie te zdjęcia. Teraz w oknie "layers" ("warstwy" - jeśli nie masz go otwartego to w zakładce "window" możesz je włączyć). Na okienku z warstwami będziesz miała pokazane osobno wszytskie elementy, tj. osobno tło i każde zdjęcie osobno. Klikniej na warstwę z którymś zdjęciem - teraz możesz je edytować. Edit - free transform - tutaj możesz zmienić jego wielkość (jeśli jest za duże), obracać, ustawiać pod kątem itd. Jak już sobie rozmieścisz tak wszystkie zdjęcia, a chciałabyś np. żeby któreś z nich było na samej górze, to w okienku layers przeciągasz to zdjęcie na samą górę listy. Tym sopobem będzie ono na wierzchu. Każdej z wastw możesz też dodać jakieś efety jeśli chcesz, polecam poeksperymentować samemu W razie czego zawsze jest opcja "cofnij"

ZAPOMNIAŁABYM O CIENIU!
Jeśli chcesz żeby zdjęcia rzucały cień na tło, to również - okno layers - klikasz prawym przyciskiem myszy na warstwie na której jest element który chcesz by rzucał cień. Powinna rozwinąć się długa lista (klikaj tam gdzie napis a nie gdzie obrazek bo rozwinie ci się inna lista), z tej listy wybierasz "Blending Options..." . Otworzy Ci się nowe okienko. "Drop shadow" to opcja rzucania cienia - tam możesz sobie to odpowiednio dopasować za pomocą różnych suwaków. Możesz sobie zobaczyć też inne opcje poza cieniem
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując