Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-06-15, 07:10   #4259
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hmm faktycznie ciężka sprawa. To co mi się nasuwa, ale to oczywiście tylko luźne przemyślenia, to Twoja pielęgnacja jest faktycznie ustawiona na matowienie a nie na nawilżanie. Nie znam produktów, które używasz, ale Fitomed (z tego co się zderzyłam z produktami tej marki) nie ma najlepszych recenzji w kwestii nawilżania skóry.. . Avene u mnie wywoływało duże świecenie i ogólnie nic dobrego nie robiło.. chociaż to oczywiście kwestia indywidualna. Poza tym ten Fitomed to jest wariant do cery tłustej a one bardzo często właśnie nie są nawilżające a matujące. Effeclar duo to też krem ukierunkowany raczej na leczenie trądziku..? Glinki też nie słyną z własności nawilżających (mówiąc delikatnie), podobnie jak podkład Estee Lauder (pewnie DW? - cieżki i matujący). Te peelingi, które używasz są mocne, mechaniczne, enzymatyczne?

Może warto przed kremem wprowadzić jakieś serum nawilżające albo serum z witaminą C? Ja mam dobre doświadczenia z odbudowującym czy nawilżającym z BU, one zdaje się, że mają ceramidy i myślę, że mogą być dobrym "podkładem" pod bardziej odżywczy krem. Jednak, jeśli masz skórę mocno odwodnioną, to mogą nie być w stanie przeniknąć do środka. Serum z wit. C też jest wysokiej jakości w BU albo z EcoSpa.
W moim odczuciu, jeżeli fizycznie jesteś zdrowa, to chyba musi być kwestia odwodnienia i jakiś niedostatków w pielęgnacji. Być może produkty, które stosujesz nie dostarczają tego co skóra potrzebuje. Nie wiem też w jakim jesteś wieku, bo w pewnym momencie ok 30-stki potrzeby skóry zaczynają się zmieniać własnie w kierunku nawilżania (u cer tłustych). Wydaje mi się, że na Twoim miejscu bym spróbowała z serum z wit. C albo zaczęła od toniku z jakimś kwasem... I może olej z wiesiołka od wewnątrz? Nawet jeśli to pomoże to oczywiście nie natychmiast, tylko z czasem..

A ten problem przetłuszczania dotyczy jedynie twarzy czy też włosów? Czy masz jakąś podrażnioną te skórę? Piecze Cię może czasem od jakiś produktów?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora