Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-07-03, 12:08   #2333
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Crythy Pokaż wiadomość
Aha to super ,że nie muszę tak często nakładać. Niestety bardzo bieli (może dlatego ,że nałożyłam grubą warstwę i od razu wyszłam z domu ehmm). Po godzinie nie wygląda aż tak blado. xD tzn. ja mam jasną karnację więc aż tak się bardzo nie rzuca w oczy,ale i tak widać różnice pomiędzy twarzą a karnacją ciała.
Właśnie tego się obawiałam. Dla mnie jakiekolwiek bielenie dyskwalifikuje filtr.

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Też mi się tak wydaje, a mianowicie czy nie lepiej filtry chemiczne zostawić sobie na plaże czy dłuższy pobyt na świeżym powietrzu gdzie można ponowić aplikacje a mineralne na codzień, do pracy gdzie stykamy się ze słońcem tylko w drodze do i z pracy, mam tu na myśli np kompakty z spf 50, łatwiej wrzucić taki kompakt do torebki i zawsze coś ewentualnie poprawić niż zmywać makijaż i nakładać kolejną warstwę kremu, poza tym w warunkach miejskich chyba nie potrzeba nakładać 1 ml filtra spf 50+ co dwie godziny?

Chciałabym wiedzieć, jak bardzo obniża się skuteczność filtra po 2, 4, 6 godzinach, bo tak to producenci zasłaniają się tymi 2 godzinami. I równie dobrze może się okazać, że to całe "miejskie" filtrowanie jest tak naprawdę nic nie warte i po powiedzmy 4 godzinach ochronę szlag trafia.

A w przypadku takiego kompaktu, ile trzeba go nałożyć, żeby osiągnąć deklarowane SPF50? Czy to czasem nie jest tak, że trzeba by sobie połowę opakowania wetrzeć w twarz, żeby osiągnąć ten faktor?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora