Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - USA - chcę wyjechać - doradzicie, pomożecie?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 00:21   #20
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: USA - chcę wyjechać - doradzicie, pomożecie?

Na wstepie - obytatele Polski nie moga podrozowac do Stanow bez waznej wizy, wiec nawet odwiedzenie znajomych na krotki czas wymaga wizy.

Cytat:
Napisane przez Veris Pokaż wiadomość
Czarny Elfie (Elfko) - jak długo obowiązuje wiza turystyczna? Domyślam się, że w tym przypadku trzeba mieć przy sobie sporo gotówki, jak poświadczenie, że mam za co zwiedzać piękną Amerykę, tak?
Wize B-1 mozna dostac na okres waznosci do lat 10, zapewnia mozliwosc jednorazowego pobytu w Stanach na okres do 6 miesiecy (choc mozna przedluzyc)

Cytat:
Napisane przez Veris Pokaż wiadomość
Dodatkowo: orientuje się ktoś jak wygląda możliwość studiowania aktorstwa w Stanach (najchętniej LA, ale z braku laku..) - na czym polegają egzaminy (wiem, że przykładowo do Lee Strasberg Acting School trzeba mieć już jakieś super wybitne osiągnięcia, aby próbować się dostać)? Przecież nasz matura (tzn. moja niebędąca maturą międzynarodową) w Stanach nie obowiązuje..
Na studia licencjackie (4 letni college) wymagane jest zdanie egzaminu SAT (Scholar Aptitude Test), mozna do niego podejsc w Polsce, ale bez naprawde plynnej znajomosci angielskiego i przygotowania pod katem tego egzaminu (znajomosc formy) powodzenia nie wroze. Na studia magisterskie itd. sa wymagane inne egzaminy (GRE, GMAT, MCAT) zaleznie od kierunku. W przypadku aktorstwa zakladam ze GRE. Do tego obcokrajowcy tj. osoby ktorych rodzimym jezykiem nie jest angielski musza zdac egzamin TOEFL (rowniez dostepny w Polsce). Do tego: listy motywacyjne, lista dodatkowych osciagniec i przedstawienie srodkow na pokrycie kosztow studiow (a przynajmniej czesci) + jakies dodatki od szkoly do szkoly.

Cytat:
A czy ta ambasada gdzie trzeba się zwrócic z tym jest tylko w Warszawie?
Agii, w Warszawie i w Krakowie, zalzenie od Twojego miejsca zamieszkania (zameldowania w zasadzie).

Cytat:
W takim wypadku, masz możliwośc pracy (z tego co wiem z kilkoma ograniczeniami co do godzin i miejsc pracy), po to by się utrzymać
Konkretnie, na wizie studenckiem mozna pracowac do 20godz tygodniowo w czasie semstru, nieogranicza liczbe godzin poza semestrem. Przez pierwszy rok akademicki mozna pracowac tylko na terenie kampusu danej szkoly, pozniej mozna podejmowac prace w ramach CPT badz OPT, po zakonczeniu studiow przysluguje do roku pozwolenia na prace w ramach OPT.

O wize H-1B bardzo ciezko, w Twojej (Veris) sytuacji, nie bardzo widze jak to mozliwe (generalnie, im lepsze wyksztalcenie i glebsza specjalizacja, tym latwiej).

Jesli kogos to zainteresuje, to moge dane watki porozwijac.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując