Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-20, 15:47   #267
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Tani podkład matujący do cery suchej.

Miałam ten sam problem i zawsze używałam matującego podkładu, bo wydawało mi się, że do cery tłustej (niby krostki=tłusta) będzie najlepszy - BŁĄD! Krostki i nadmiar sebum są reakcją obronną na przesuszenie cery. Nie używałam żadnego kremu nawilżającego, a jeśli już to matujący, bo przecież inne natłuszczają. Od tego miałam krostki i skórki - cera była przesuszona i odwodniona.

Zaczęłam używać kremu mocno nawilżającego (używałam Garniera, Nivea, Kolastyny Sorayi - wszystkie w granicach 15zł/50ml, teraz mam zwykły Nivea Soft) i problem zniknął.

Jeśli chodzi o podkład to używam Revlon Colorstay i UWAGA - nie do cery tłustej i mieszanej, tylko do cery suchej i normalnej.

Problem ze skórkami zniknął zupełnie. Wypryski pojawiają się naprawdę sporadycznie, chociaż tutaj też ważną rolę odgrywają hormony, ale ogólnie jest o niebo lepiej.

Spróbuj - cera musi być nawilżona. Wyobraź sobie swój organizm - kiedy człowiek jest odwodniony to źle się czuję, a skrajne odwodnienie prowadzi do śmierci. Tak samo jest z cerą - odwodniona i sucha nie wygląda dobrze, a nadmierne przesuszenie prowadzi do poważniejszych problemów dermatologicznych.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora