Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Licea w Białymstoku - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-17, 20:59   #22
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: licea w Białymstoku

Cytat:
Napisane przez gofrowana Pokaż wiadomość
Oczywiście, że jest różnica np między I/II/III/IV/VI LO, a IX/X/XII /XIII/XVI czy XIV.
Kolosalna. Znajdź sobie najnowszy ranking białostockich liceów, który jest tworzony ze względu na wyniki matury. Zdaje się na porannym był. Wiem, że w ostatnim roku I LO było jedynym liceum w Białymstoku, gdzie 100% osób zdało maturę, zaś najgorzej wypadło XIV i IX LO, w którym aż 39 osób nie zdało matury. W takich rankingach widać jaki jest poziom w poszczególnych szkołach.

Po tych lepszych liceach raczej nie ma problemu z dostaniem się na wymarzone dzienne studia na państwową uczelnię, zaś po tych gorszych mało kto się dostaje tam gdzie chciał.

Tak, wiem, nie można generalizować - zdarzają się wyjątki, ale to są naprawdę wyjątki
nie byłabym tak mocno wierząca w te rankingi te lepsze uczelnie naciskają na dobre wyniki matur, cisną, i jak któraś Wizażanka na wątku matury z matematyki 2010 napisała że nauczyciele słabiej tłumaczą -> uczniowie idą na korki -> dobrze zdają maturę więc wydaje mi się, że w tych ogólniakach korki to taki nieoficjalny przymus ale już kilka lat temu skończyłam LO więc może mi się tylko tak zdawać
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora