Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-07-15, 16:27   #1241
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
nie mnie cięzko bardzo złuszczyć


po artre się troch łuszczyłam, ale nie byłam podrazniona, fakt na luszczacej cerze trudniej zrobic makijaż, ale tez się da
A jakie najpozytywniejsze strony kuracji zaliczałaś? Ja bym chciała oczyścić i zwęzić pory. Ani Zorac, ani gotowe kremy z kwasami Biodermy, Uriage, Triacneal, Glyco-A tego nie dokonały.

Malowanie twarzy pełnej suchych skórek to był mój koszmar ubiegłego roku, tyle że te suche skórki akurat były skutkiem zbyt silnego oczyszczania a nie kuracji kwasowej.


Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
mnie się jescze chyba nie zdazyło dodawac sody, a mnp nie wolisz zeby zrobic tonik jecsze raz by nie dodaac tyle tej sody?
Dodawałam sody, bo pasek włożony do toniku za pierwszym razem był wściekle czerwony, czyli miał pH około 1, a nie powinno takie być, jeśli kierować się zasadą z wątku o tonikach i peelingach kwasowych
Żeby kwasy efektywnie regulowały złuszczanie naskórka, muszą mieć średniokwaśne pH (AHA: 3-4,5) ale nie za niskie - nie wiem wprawdzie, na ile tracą wtedy na skuteczności, ale przekwaszenie destabilizuje rónowagę skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora