Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Portfel
Wątek: Portfel
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-04-25, 09:17   #62
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co myślicie o portfelu na prezent?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zalezy w ktorym kraju.
w polsce.
swego czasu było o tym głośno i dalej nie ma podstawy prawnej do wprowadzania minimalnej kwoty transakcji. karta to tylko sposób płatności, więc tak jak ci nikt nie może nakazać wydać w spożywczym co najmniej 10 zł, tak nie może nakazać płatności kartą powyżej jakiejś kwoty. jest to wykr

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
mój TZ nosi w tym portfelu kilka różnych karta (płatnicza, dowód, prawo jazdy) + gotówkę + dowód rejestracyjny + moje zdjęcie
może nie wygląda ale jest pojemny i dalej nie jest wypchany - właśnie zmierzyliśmy i w najgrubszym miejscu zapełniony jak wyżej opisałam nie ma nawet 1cm wysokości

o ile nie chcesz tam wpakować 500zł w banknotach po 10zł to nie ma problemu

nie wiem skąd takie negatywne nastawienie miałaś, korzystałaś ?

większość facetów, który ja znam nie znosi i unika drobniaków - TZ kupił bilonówkę i w ogóle nie używa, drobniaki wrzuca zawsze sobie w szufladkę do samochodu na parking a na dokumenty wcale nic dodatkowe nie potrzebuje - jak pisałam wyżej, wszystko mieści w ten jeden

kolejna sprawa - jak facet nosi garnitury (a mój TZ przez 90% czasu nosi) jako odzież codzienną to "normalny" portfel nijak się nie sprawdzi a taką wersję można spokojnie wsadzić w marynarkę czy spodnie i nic nie widać

ja nie mówię, że to musi wszystkim odpowiadać ale jeżeli facet autorki lubi elegancję to myślę, że to byłby dobry wybór - Twoje argumenty przeciw takiej opcji niestety w większości mijają się z rzeczywistością bo chyba tylko ewentualnego umiłowania do drobniaków się nie da przeskoczyć
nie, nie absolutnie nie negatywnie. po prostu nie widzę ani jednej zalety.

mojemu facetowi kupiłam kiedyś portfel, do którego dołączony był taki płaski portfelik na karty i dowód. nie użył ani razu, bo nic się w niego nie mieści poza dowodem i kartą płatniczą. on też unika drobniaków, ale niestety czasem mu je wydają i nie ma siły, gdzieś je trzeba schować (w kieszeniach garniturowych spodni - dzwonią i niech zacytuję "jak krowie na pastwisku")

wszyscy moi znajomi mężczyźni z racji wykonywanego zawodu noszą garnitury i każdy nosi portfel w aktówce. każdy nawet najmniejszy wypycha garniturowe spodnie czy marynarkę, ale garnitur jest najmniejszym kłopotem, bo jest aktówka, która pomieści takie rzeczy. po godzinach, kiedy ubierają się mniej formalnie a aktówka zostaje w domu - drobniaki w kieszeni, banknoty w drugiej, a dokumenty jeszcze gdzieś - nie znam ani 1 faceta, który wybrałby taką opcję kosztem niedużego, zgrabnego uniwersalnego portfela.

i żeby nie było że kwestionuje - napisałam na samym początku, aby zweryfikować preferencje potencjalnego obdarowanego
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując