Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-05-12, 10:32   #7
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Dot.: Tetralysal

Cytat:
Napisane przez KOKAINA
charlotta1: w jakich dawkach brałaś Tertalysal?
Początkowo co 12 h potem potem stopniowo coraz mniej, ale ja miałam raczej słabo nasiloną postać trądziku. Głównie grudki, zaskórniki, żadnych ropnych i żadnych guzów, najwyżej krostki.

Cytat:
Napisane przez berry
preparat do smarowania jest tylko podtrzymujący (zreszta same go tak nazywacie), a wiec nie leczy tylko podtrzymuje efekty
Niekoniecznie, nie każda postać trądziku wymaga leczenia antybiotykiem i wtedy taki preparat może być podstawą kuracji, lekiem samodzielnym. Ja aktualnie używam Differinu nie podtrzymująco (historia z Tetralysalem była w zeszłym roku) tylko samodzielnie - walczę z nadmiernym rogowaceniem naskórka, które owocuje zaskórnikami.

Cytat:
Napisane przez berry
Bo antybiotyk ani zadna masc nie usuwa przyczyn tylko skutki. A przyczyna tkwi sobie nadal w środku naszego organizmu i dopóki jej sie nie zlikwiduje, to tradzik bedzie nawracał....
...a gdyby jej znalezienie było łatwe, to mielibyśmy kilka milionów szczęśliwszych ludzi...

Do Justy:
Czyli mogę Differinu używać bez ograniczeń czasowych (+bloker)? Czy to nie odzywaczaja skóry od samodzielnego złuszczania? Czy może zmienić na inny retinoid? (z resztą Diffek nie jest retinoidem w pełnym tego słowa znaczeniu)

Do Kokaina: trochę na temat Differinu w terapii skojarzonej z antybiotykiem http://www2.pwsz.krosno.pl/~henroz/adapalene.htm

pozdrawiam
lotta
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując