Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - prostowanie przegrody nosowej
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-12-10, 12:19   #22
ELIDG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Smile Dot.: prostowanie przegrody nosowej

Witam, tydzień temu miałam zabieg prostowania przegrody nosowej (septoplastyki). Wykonano go w znieczuleniu miejscowym. Według mnie jest to spowodowane niższym kosztem (po analizie cennika jednej z prywatnych klinik, różnica w cenie pomiędzy znieczuleniem ogólnym, a miejscowym, jest widoczna). Sam zabieg jest zupełnie bezbolesny. Lekarz wycina przegrodę, prostuje ją (w moim przypadku po prostu ściął ją skalpelem), jeśli trzeba koryguje część kostną (również miałam tę przyjemność) i po umieszczeniu w nosie zakłada szwy. Usunięcie kolca przebiegnie podobnie. Jeżeli mogę doradzić to uważam, że powinnaś zabieg przenieść na późniejszy termin, bo nos jest wrażliwy, trochę boli i dopiero po ok.10 dniach lekarz ściągnie szwy. Polecam znieczulenie miejscowe - każdy inaczej reaguje na narkozę, a i tak w tym wszystkim to najbardziej boli wyciąganie opatrunku z nosa (tutaj już opisanych bandaży), a tego nie da się uniknąć w każdym rodzaju znieczulenia. Na drugi dzień po zdjęciu opatrunku, wypisano mnie do domu. Warto zasięgnąć opinii o lekarzu, który ma przeprowadzić zabieg.
W przypadku pytań polecam się.
ELIDG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując